Jump to content

Σκέφτομαι να παραγγείλω το Juwel Rio 180 από εδώ.


A.Lazaros

Recommended Posts

Σκέφτομαι να παραγγείλω το Juwel RIO 180 από εδώ.

http://www.reptilica.de/product_info.php/p...xbxh)_(gr_9624)

H τιμή του είναι 190ευρώ και 105 το έπιπλο. Η επίσημη λιανική τιμή του που βρήκα στη Θεσσαλονίκη είναι 380ευρώ χωρίς τη βάση, (το είδα στον επίσημο τυπωμένο τιμικατάλογο λιανικής του αντιπροσώπου που τα διανέμει στα πετσοπ).

Αν το παραγγείλω από το ίντερνετ τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι +18.5 ευρώ. 210ευρώ σύνολο.

Έχει παραγγείλει κανείς από αυτό το κατάστημα να μας πει αν έμεινε ευχαριστημένος?

Και γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στις τιμές? Άντε να πεις 230-250ευρώ να το καταλάβω αλλά 380! Δε λέω όλο και θα υπάρχουν κάποιοι που το εισάγουν μόνοι τους στην Ελλάδα και ίσως το δίνουνε φθηνότερα αλλά αυτός που είναι επίσημος αντιπρόσωπος μήπως τελικά κάνει ζημιά στην ίδια την επιχείρηση του και ζημιά στους μαγαζάτορες των πετσοπ που τον επέλεξαν για προμηθευτή? Αν ήταν λογικότερες οι τιμές δεν θα αποφασίζαμε περισσότεροι να ξεκινήσουμε ένα ενυδρείο ανεβάζοντας τον συνολικό όγκο των πωλήσεων στην Ελλάδα?

Οι ίδιες διαφορές ισχύουν και σε όλα τα φίλτρα… υλικά. Δηλαδή ο Γερμανός παίρνει το εξωτερικό φίλτρο των 300λίτρων όσο κάνει στην Ελλάδα το φίλτρο των 80λίτρων… Να νοιώθω αδικημένος?

Link to comment
Share on other sites

Σ

Αν το παραγγείλω από το ίντερνετ τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι +18.5 ευρώ. 210ευρώ σύνολο.

-Εγω γιατι βλεπω οτι 105ευρω ειναι τα μεταφορικα?

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου να μην το πάρεις :bowdown:

Έχεις pm

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μην το παραγγηλεις γιατι αυτο το site ή θα σε κλεψει και δεν θα στο στιλει ποτε ή θα το παρεις σε κανα μηνα και αν....Μην το αγορασεις δεν ειναι αξιοπιστο....Παρε απο το www.aquaristic.com

απο εκει περνουν ολοι...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...