Jump to content

Ime Kenourios!!!


zarlinio

Recommended Posts

Gia sas pedia ime ena neo melos t aquazone!!!

Elpizo n sas fano xrisimos opote xriazeste tn voithia m, an boro n voithiso...

Elpizo n m voithisete k esis otan tha sas exo anagi:)

Episis tha ithela n p oti exo 1 40ari enidrio m gappy k kapia ala psarakia

k etimazome n agoraso k ena 300ari gia discus!

Epipleon tha ithela n p oti exo k ena 90ari p malon afto th ftiaxti i m papagalopsara

epidi exi porosi m afta i kopela m<3

Se kanan xrono thelo n ftiakso k ena thalasino0n nero0 k s ligotero ena m kixlides:)

Pedia signomi p grafo m greeklish ala m t elinika dn volevome:S

Link to comment
Share on other sites

Efxaristo Niko an th borousa n s apasxoliso gia ligo tha me efxaristouse poli giati thelo na matho kapia pragmata k exo kani idi dio posts k kanis dn m apadai:S k dn t vlepo n exoun dimosiefti...

An boris apadise m t sidomotero

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες

Link to comment
Share on other sites

S efxaristo poli :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες zarlinio , αν μπορεις προσπαθησε να γραφεις με ελληνικα για να μπορουμε να σε βοηθησουμε , καλο διαβασμα και καλη διαμονη ! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Οκ να σε ρωτήσω κάτι ξέρεις καθώλου από δίσκους?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ λιγα πραγματα εγω ειμαι απο την αλλη πλευρα με το υψιλο ph . Παντος εδω μεσα θα βρεις πολυ υλικο και θα σε βοηθησουν αλλα παιδια που ασχολουνται με τα συγγεκριμενα ψαρια . :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Α ok σε ευχαριστώ όπως και να 'χει ελπίζω να μαζέψω σύντομα πληροφορίες γιατί την Τετάρτη πάω για ενυδρείο...

έχω βάλει στο μάτι το Rio 240 πιστεύεις είναι καλή επιλογή?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι της αποψης οτι πληρονεις περνεις , εγω εχω στα 300 λ. κατασκευη ( αντονακακη ) που θεωρω οτι ειναι απο τους καλους στης κατασκευες ενυδρειων . Παντος και το συγγεκριμενο δεν ειναι κακο , αλλα ψαξε και δες και αλλα !

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι λιγα λιτρα :buttrock: ...Αν και δεν εχω ασχολιθει με τα ψαρια αυτα

(εχω θαλασσινο-αφρικανικες κιχλιδες)νομιζω οτι αυτα τα ψαρια θελουν 300 λιτρα και καραπανω καθως θα συνιπαρξουν με αλλα ψαρια και φυτα-ξυλα :bowdown: ...Νομιζω οτι 300 λιτρα ειναι καλυτερα :buttrock: ...Περιμενε ομως να σου πουν κατι και δισκοφιλοι :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Και συμφωνω οτι θελουν περισσοτερα λιτρα , αυτα τα ψαρια οσο περισσοτερα λιτρα τοσο καλητερα !

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εχώ διαβάσει στο Forum ότι και με το Rio 180 την κανείς την δουλεία σου αλλά λίγο δύσκολα...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα απο την ωρα που μπορεις να δοσεις καποια παραπανω λεφτα για να εχεις ενα σωστο ενυδρειο και να εχεις ψαρια που θα ειναι ευχαρηστημενα και υγειοι πιστευω οτι πρεπει να τα διαθεσεις...Δεν ξερω βεβαια ποσα λεφτα θες να διαθεσεις αλλα σου λεω την γνωμη μου.Τα 180 ειναι λιγα και για αυτα αλλα και για σενα αφου θα τα βαρεθεις και θα θες περισοτερα....

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα βασικά 700-1000euro μπορώ να βάλω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος μπορεί να μου δώσει κάποιες πληροφορίες για ενυδρείο με δίσκους ας το κάνει το συντομότερο δυνατο γιατί την Τετάρτη παώ για ενυδρείο κ.τ.λ....

Έγινε επεξεργασία - zarlinio
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις θα δωσω το δικο μου για αγορα μεγαλητερου ειναι 300 λ. περιπου κομπλε . :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά που μένεις και πόσο?:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις π.μ. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες.για το ενυδρειο που λες για τα λιτρα βασικα ειναι αναλογος ποσους δισκους θελεις να βαλεις και τι χαρακτηρα θες να δωσεις στο ενυδρειο σου.οτι και να αποφασισεις να ξερεις οτι ολοι θα σε βοηθησουν εδω,να ξερεις παντως οτι δεν ειναι μονο τα χρηματα που θα διαθεσεις αλλα πιο πολυ χρονο. :bowdown::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δίσκους θέλω να βάλω 4-8 ανάλογα με το τι είναι συμβατό με το ενυδρείο μου εσύ τι θα έλεγες?τώρα ως προς τον χαρακτήρα δεν ξέρω τι ενοείς ...(δώσε μου πληροφορίες αν μπορείς...)και δεν θέλω άγριους αλλά εκτρεφόμενοι ή οπώς αλιώς λέγονται...

Link to comment
Share on other sites

σε καλωσοριζω κι εγω στι παρεα μας θα θελα να δω τα ενυδρεια σου στειλε καμια φωτο οσο για αυτα που σκεφτεσαι ν'αγορασεις μακαρι να τα 10πλασιασεις

Link to comment
Share on other sites

Na σε καλως ορισω κι εγω με την σειρα μου και σαν βοηθεια θα ηθελα να σου πω πως καθε Δισκος χρειαζεται

50λιτρα νεροκαι ειναι καλο να τους εχουμε ητε σε ζευγαρια ητε σε αριθμο 3,4 και πανω.Τωρα αν εσυ αγορασεις ενα ενυδρειο χωρητικοτητα 300λιτρων μπορεις να βαλεις μεχρι και 6 ατομα.Επειση ηθελα να προσθεσω πως

οι Δισκοι δεν ειναι ψαρια για Αρχαριους και ο κατοχος θα πρεπει να εχει σχετικη πειρα,αυτο βεβαια χωρις

να θελω να σε προσβαλλω η να σε θειξω.Καλη συνεχεια σου ευχομαι με αργα βηματα αλλα σταθερα..

Παντα φιλικα....................Στρατος :bowdown::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...