Jump to content

Kαλησπέρα!!!!


sweety

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!Έχω ένα ενυδρείο 100 lt με 25 περίπου ψαράκια...

Χαίρομαι που μπήκα στην παρέα σας!!!

Έχω όμως προβλήματα αρκετά γιατί μου ψοφάνε αρκετά και δεν ξέρω τι να κάνω...

Ελπίζω εδώ μέσα να μπορέσω να βρω λύση....!! :bowdown::buttrock::buttrock::rasp:

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες σατην παρεα μας..!!!

μειωσε αρκετα τα ψαρια σου,κανε σωστα τις εβδομαδιαιες αλλαγες νερου με τη χρηση αντιχλωριου,και θα σταματησουνε οι θανατοι.....

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου κάνω ερωτήσεις εδώ η πρέπει σε άλλο τόπικ??

Τι εννοείς να τα μειώσω??Είναι αρκετά??

Και τι μετρήσεις να κάνω??

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου κάνω ερωτήσεις εδώ η πρέπει σε άλλο τόπικ??

μπορεις να ανοιξεις ενα νεο τοπικ στους ''αρχαριους γλυκου νερου'',και εκει να μας παρουσιασεις το προβλημα σου ομορφα και ωραια και πανω απο ολα να μας δωσεις αναλυτικα στοιχεια για το ενυδρειο σου και με λεπτομερειες..... :bowdown:
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες στην παρεα μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλως μας ηρθες!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ! ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 8 ΛΙΤΡΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΨΑΡΑΚΙ. ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 100 ΛΙΤΡΩΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 12 ΨΑΡΙΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΟΛΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΓΑΛΙΤΕΡΑ ΠΙΡΑΧΤΥΡΙΑ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΣΟΥ. ΤΙ ΨΑΡΙΑ ΕΧΕΙΣ? ΑΛΛΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ ΟΙ ΣΩΣΤΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΝΕΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΨΑΡΙΑΚΙΑ ΣΟΥ. ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΠΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΣΟΥ ΚΟΝΣΕΡΒΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ! ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 8 ΛΙΤΡΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΨΑΡΑΚΙ. ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 100 ΛΙΤΡΩΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 12 ΨΑΡΙΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΟΛΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΓΑΛΙΤΕΡΑ ΠΙΡΑΧΤΥΡΙΑ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΣΟΥ. ΤΙ ΨΑΡΙΑ ΕΧΕΙΣ? ΑΛΛΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ ΟΙ ΣΩΣΤΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΝΕΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΨΑΡΙΑΚΙΑ ΣΟΥ. ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΠΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΣΟΥ ΚΟΝΣΕΡΒΑ.

Γεια! Θα πρέπει να υπολογίζεις περίπου 8 λίτρα το κάθε ψαράκι. Οπότε σε ένα ενυδρείο 100 λίτρων δε μπορείς να βάλεις περισσότερα από 12 ψάρια. Επίσης όλα τα ψάρια δεν είναι φίλοι μεταξύ τους με αποτέλεσμα να επιβιώνουν τα μεγαλύτερα πειραχτήρια του ενυδρείου σου. Τι ψάρια έχεις? Άλλος λόγος που έγινε αυτό είναι επειδή μπορεί να μην έχουν αναπτυχθεί οι σωστές συνθήκες νερού για να ζήσουν τα ψαράκια σου. Μην απελπίζεσαι θα τα καταφέρεις κάποιο στιγμή αλλά να μην ενθουσιάζεσαι και πολύ και κάνεις το ενυδρείο σου κονσέρβα

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο ΑΖ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας!

Θα προσπαθήσω όσο πιο σύντομα μπορώ να σας παρουσιάσω το ενυδρείο μου γιατί έχω εξεταστική και δεν προλαβαίνω!!Ευχαριστώ πολύ! :);):thumbup::(

Link to comment
Share on other sites

:)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?Είχα ανοίξει ένα τόπικ με θέμα "Το ενυδρείο μου!!!!" στην ενότητα "αρχάριοι γλυκού νερού"...

Ξέρετε που είναι??

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!!! Mε υπομονη και διαβασμα θα κανεις θαυματα!!! :);)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?Είχα ανοίξει ένα τόπικ με θέμα "Το ενυδρείο μου!!!!" στην ενότητα "αρχάριοι γλυκού νερού"...

Ξέρετε που είναι??

Σόρι το βρήκα το είχα γράψει αλλού!

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...