Jump to content

Αμμωνια,ΝΟ2 κ' Pet Shop ειναι δυνατον??Βοηθειααα !!!


Recommended Posts

Καταρχην σας ευχαριστω ολους για τον χρονο σας αλλα κ για τις πολυτιμες συμβουλες σας..

Η κατασταση εχει ως εξης:

Μετα απο μερικη αλλαγη νερου,ταισμα ανα 3 μερες, εχω ρηξει την αμμωνια μεταξυ 0,15 και μηδεν,το ΝΟ2 μηδεν,και Νο3 ελαχιστο (για την ωρα).Δειχνει καπως να τσουλαει το πραγμα....Σημερα θα κατεβασω κ τις λαμπες απο τις 10 στις 8 ωρες για να μην αντιμετωπισω κ αλλα προβληματα... :bowdown:

Ισως σημερα βρω κ λιγο 'υλικο' απο στρωμενο ενυδρειο απο ενα φιλο κ βοηθησει ακομα περισσοτερο την κατασταση...θα δουμε ...

Και παλι σας ευχαριστω ολους,κ οποιος εχει καμμια ακομα ιδεα ας την ρηξει

Link to comment
Share on other sites

:rasp: Μπράβο, πολύ καλά τα πας από την αρχή κιόλας... Φαίνεται ότι είσαι διατεθειμμένος να κάνεις πράγματα για το ενυδρείο σου και αυτό είναι πολύ καλό... Εγώ προσωπικά έχανα για τουλάχιστον δύο-τρία χρόνια ψάρια συνέχεια, γιατί δεν είχα ανακαλύψει το ΑΖ και βασιζόμουν σε αυτά που μου έλεγαν τα πετ σοπ και μετά αναρωτιόμουν γιατί ψοφάν συνέχεια τα ψαράκια, τι να έφταιγε άραγε... :buttrock: Εσύ είσαι τυχερός που ανακάλυψες εγκαίρως το ΑΖ, οπότε μη φοβάσαι τίποτα. Τα λάθη θα είναι ελάχιστα με λίγο διάβασμα εδώ μέσα...

Λοιπόν αυτό που ήθελα να συμπληρώσω σ' αυτά που είπαν οι προηγούμενοι :bowdown: είναι να μην ξαναεμπιστευτείς αυτό το μαγαζί και γενικά να είσαι καχύποπτος με τα μαγαζιά... (βέβαια αυτό θα το έχεις καταλάβει πλέον από πρώτο χέρι). Δε νομίζω πως χρειάζεται να δώσεις σ' αυτό το μαγαζί κι άλλη ευκαιρία απ' τη στιγμή που σε κάτι τόσο ζωτικό σου είπαν αρλούμπες... :buttrock:

Εντάξει δε σου είπα και κάτι τόσο σημαντικό, αλλά θέλω να σου ευχηθώ καλή συνέχεια και καλή επιτυχία με το ενυδρείο σου...!!! :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...