Jump to content

ερωτηση τεχνικου περιεχομενου


kostaszoidos

Recommended Posts

ξερει καποιος να μου πει εαν ενα εξωτερικο φιλτρο μπορει να καλυψει δυο μικρα ενυδρεια(γεννηστρες των 90λ.)και πως μπορει να γινει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει!

Θα βαλεις το ενα ενυδρειο χαμηλοτερα απο το αλλο, με καποιο τζαμι θα κανεις το ψηλα να υπερχυλιζει στο χαμηλα και το φιλτρο θα τραβαει απο το χαμηλα και θα πεταει στο ψηλα!

Παρολα αυτα δεν στο συνιστω καθως δεν θα μπορεις να τα κοντρολαρεις ξεχωριστα, απο θεμα συνθηκων νερου αλλα και πιθανων ασθενειων ! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει!

Θα βαλεις το ενα ενυδρειο χαμηλοτερα απο το αλλο, με καποιο τζαμι θα κανεις το ψηλα να υπερχυλιζει στο χαμηλα και το φιλτρο θα τραβαει απο το χαμηλα και θα πεταει στο ψηλα!

Παρολα αυτα δεν στο συνιστω καθως δεν θα μπορεις να τα κοντρολαρεις ξεχωριστα, απο θεμα συνθηκων νερου αλλα και πιθανων ασθενειων ! :bowdown:

λιγακι δυσκολο μου ακουγεται να πετυχει

Link to comment
Share on other sites

λιγακι δυσκολο μου ακουγεται να πετυχει

ειναι πολυ ευκολο.μην το φοβασαι αλλα ο δασκαλος nidal εχει δικο με τις ασθενειες γι'αυτο προτεινο να φτιαξεις κανα αυτοσχεδιο φιλτρο στο δευτερο ενυδρειο αν θες να γλιτωσεις το κοστος παση θυσια.κοιτα και τα εσωτερικα παντως που ειναι αρκετα φθηνα

Link to comment
Share on other sites

λιγακι δυσκολο μου ακουγεται να πετυχει

Πιστεψε με ειναι πολυ απλο. Αλλωστε δεν το λεω απλα στην τυχη!!!

Για του λογου το αληθες πολλα μαγαζια δουλευουν ετσι τις φυτιερες τους!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...