Jump to content

640 ΑΜΑΖΟΝΙΟΥ 9 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ


MAMBO

Recommended Posts

Πολύ ωραίο και προσωπικά μου αρέσει το στήσιμο των ξύλων ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστουμε πολυ.

Τα καλα σας λογια καθως και οι χαρές που κανουν οι κατοικοι στους επισκέπτες της εταιρείας ειναι η καλύτερη ανταμοιβή για μας.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ωραίος ο μικρός σου κόσμος φίλε μου!ΜΠΡΑΒΟ :bowdown::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Το θυμαμαι αυτο το θεμα και ηθελα να δω φοτος καποια στιγμη,πολυ ωραιο στησιμο οπως επισης και τα τερατα,να τα χαιρεσε...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαιριστουμε πολυ παιδια.

Εχουν γινει αλλαγες σε σχέση με το αρχικο που αναφερεται επανω και ειναι οι παρακατω:

1) Επειδη οι μαγκες μεγαλωνουν και με τα φτερα τους σηκωναν την αμμο η οποια στην συνεχεισ κατεληγε στα φιλτρα με φοβο να μπουκωσουν και να χαλασουν, ριξαμε ψιλο χαλικάκι ροζε (δεν θυμαμαι πως το λενε ακριβως) απο πανω και καθε φορα με την σκουπα βυθου που κανουμε τραβαμε και καποιο ποσοστο απο την αρχικη αμμο και συμπληρωνουμε με χαλικακι. Ετσι η χαλαζιακη αμμος αντικαθισταται σταδιακά με χαλικακι χωρις ομως να γινονται βεβιασμενες ενεργειες που θα τρομαζαν τους κατοικους.

2) Ενα μεγάλο ποσοστο απο πετρες αντικαταστάθηκε με τις ριζες που βλεπετε και οπως δειχνουν τα πραγματα οι κατοικοι το απολαμβανουν γιατι μπαινοβγαινουν συνεχως μεσα απο τις ριζες.

Τα υπολοιπα παρεμειναν ως εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το τερατακι σου xD...

Nα το χερεσαι...Ελπιζω να φτιαξω και εγω ενα τετοιο καποτε

και να το κανω θαλασσινο...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το τερατακι σου xD...

Nα το χερεσαι...Ελπιζω να φτιαξω και εγω ενα τετοιο καποτε

και να το κανω θαλασσινο...

Thanks φιλε μου

Σου το ευχομαι ολοψυχα

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ιδου το ενυδρειο 13 μηνες μετα. Μια και οι ενοικοι δεν γουσταραν και τοσο τα φυτα και τα ξεριζωναν, αφησα οσα φυτα επιβιωσαν και εβαλα και 4 πλαστικα (original απομιμηση anubia). Οι πλακοστομοι εδειξαν την προτιμηση τους και γλυφουν τα φυλλα. Ολοι δειχνουν χαρουμενοι με το σπιτι τους και καθε μερα τρελλαινονται στο παιχνιδι.

post-6590-1227677177_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - MAMBO
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο ενυδρειο αλλα θα ηθελα να δω ποιο καθαρες φωτογραφιες για να το θαυμασω :)

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο ενυδρειο αλλα θα ηθελα να δω ποιο καθαρες φωτογραφιες για να το θαυμασω :P

συμφωνω και στα δυο..... και θα προτεινα τη χρηση τριποδου στην επομενη φωτογραφιση :)

Link to comment
Share on other sites

Thanks παιδια

Τα καλα σας λόγια και η συμπεριφορα των κατοικων που αυτη την στιγμη ειναι 18 εκ το μικροτερο και 27 εκ το μεγαλύερο με εξαιρεση τον Πλακοστομο που ειναι γυρω στα 40 εκ και ειναι ο αρχηγος ειναι η καλυτερη αναγνωριση των προσπαθειων μας.

Οσο για φωτογραφιση με τριποδο, δυστυχως δεν διαθετουμε ουτε φωτογραφικη μηχανη αλλα ουτε τριποδο κι ετσι οι φωτογραφιες εχουν τραβηχτει με κινητο HTC P3600.

Για τα δε φυτα απ' οτι καταλαβαμε, επειδη τα Oscar εχουν την ταση να διαμορφωνουν το ενυδρειο τους οπως εκεινα θελουν, ξεριζωσαν οσα φυτα τους εμποδιζαν πχ αυτα που ηταν στην πλατη ενω τα αλλα φυτα που ηταν πανω στα ξυλα και δεν τα εμποδιζαν δεν τα πειραξαν. Η προσθηκη ομως των φυτων - απομιμησεων anubia πολυ κοντα στην πλάτη, επειδη ειναι πιο σκληρα απο τα οριτζιναλ και δεν παρασυρονται απο τα ρευματα που δημιουργουν οι οξυγονοποιητες δεν τους ενοχλουν και ετσι δεν τα πειραξαν καθολου.

Παω να τους κανω και την προβλεπομενη αλλαγη νερου τωρα και τα λεμε αργοτερα.

Χαιρετισμους

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...