Jump to content

ΔΕΗ=τρομοκρατες


Recommended Posts

παλι αυξησεις απο τον επομενο μηνα!!!!!!!

7%!!

δηλαδη μεσα σε ενα χρονο θα εχουν κανει αυξηση 40%!!!!!!

σε τι χωρα ζουμε ρε παιδια!!

στο τελος οχι μονο ενυδρειο δεν θα μπορουμε να εχουμε αλλα θα πηγαινουμε τουαλετα με φακο!!

ενας βουλευτης τους ειχε αποκαλεσει αλητες και επικινδυνους για τους πολιτες και τη δημοσια ζωη! :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτα βλεπω...Καθε μηνα 3μηνες κλπ θελουν νεες αυξησεις...

Αυτοι οι ανθρωποι δεν καταλαβενουν το κακο που κανουν.?Καλα τους ειπε αλητες και μπορουσε να τους πει και κατι αλλο αλλα τελλος παντων...

Link to comment
Share on other sites

στο τελος να μου το θυμηθεις......θα γινει το ρευμα ειδος πολυτελειας!!

και το θεμα δεν ειναι οτι ειναι μια κοινη πολιτικη ολων των χωρων ωστε να προτρεψουν,"αναγκασουν" στην ουσια τους πολιτες να καταναλωνουν λιγοτερο ρευμα για περιβαντολογικους λογους αλλα ετσι επειδη γουσταρουν να γεμιζουν ακομα περισσοτερο τις τσεπες τους!

και εδω και πολυ καιρο δεν υπαρχουν εστω οι νυχτερινες χρεωσεις οπου το ρευμα που καταναλωναμε μετα τις 12 εχει αν δεν κανω λαθος 30% λιγοτερη χρεωση!

ετσι γουσταρουν να τα παιρνουν!

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει κανείς άλλος εκτός από εμάς .Ας προσέχουμε όταν ψηφίζουμε ...Γιατί διαμαρτυρώμαστε για την ακρίβεια, για ότι κακό γίνεται σ΄αυτή τη χώρα , αλλά όταν γίνονται εκλογές τα ξεχνάμε όλα, για να τα θυμηθούμε ξανά, μετά τις εκλογές.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μολις τωρα ηρθε το ρευμα απο τις 8.30 το πρωι,κανανε καποια εργα λενε.Χωρις να ειδοποιησουν κανεναν και βρηκαν σαββατο μερα να το κανουνε!!!! ευτυχως για το ενυδρειο μου ολα καλα!

:)

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει κανείς άλλος εκτός από εμάς .Ας προσέχουμε όταν ψηφίζουμε ...Γιατί διαμαρτυρώμαστε για την ακρίβεια, για ότι κακό γίνεται σ΄αυτή τη χώρα , αλλά όταν γίνονται εκλογές τα ξεχνάμε όλα, για να τα θυμηθούμε ξανά, μετά τις εκλογές.

πρέπει να ξεπεράσουμε το ανατολίτικο σύνδρομο που μας κάνει να θέλουμε τον βασιλιά μας και τους διαδόχους του

αλλά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος .. εδώ παραλίγο να έχουμε θεοκρατικό καθεστώς ..

να ψηφίζουμε προγράμματα και να απαιτούμε να υλοποιούνται

Link to comment
Share on other sites

para πολυ σωστη η αποψη σου τασο!

συμφωνω απολυτα!

δηλαδη τι κυβερνηση εισαι εσυ(οποια και να ειναι) που επιτρεπεις τετοιες κινησεις,αυξησεις χωρις οριο!

δεν θα μιλησω για τα αλλα αγαθα αλλα ρε παιδια μιλαμε για το ρευμα!

και η δικαιολογια για τις τωρινες αυξησεις ειναι οτι εχει η δεη να πληρωσει χρηματα ωστε να εχει δικαιωμα μεγαλυτερης ακπομπης ρυπων!

οποτε αυτο το εξοδο μεταφερεται σε εμας,τους καταναλωτες!

εκει πρεπει να παρεμβει η πολιτεια και να τους σταματησει!

με τον οποιδηποτε τροπο!

θελετε να σας τρελλανω ακομα περισσοτερο?

στην αμερικη σεκφτονται να εχουν οι χομπυστες μια τυπικη εκπτωση στο ρευμα!!!αφου στην ουσια βοηθανε να διατηρηθει ενας απο τους πλουτους του πλανητη!!!

και εδω δεν θα τολμαμε να εχουμε ουτε "ποτηρι" με μονομαχο!!!!

το κακο ειναι οτι δεν βλεπω καμια αντιδραση απο την κυβερνηση!

επισης αυτη η αυξηση του 40% μεσα σε μερικους μηνες ειναι το λιγοτερο

απατη και αλητεια!

σωστος και ο venom!

να τους τα σκαω χοντρα και να πλεω οτι τουλαχιστον πληρωνω εγκαταστασεις ωστε να μη με

προδωσει ποτε η δεη και χασω το ενυδρειο μου,επιχειρηση η' οτιδηποτε ρε αδερφε να πω ενταξει

αλλα να τα σκαμε και να ειμαστε ρωσσικη ρουλετα καθε μερα,ειδικα το καλοκαιρι........παει πολυ!

τεσπα αντε να δουμε,αντε να δουμε! :)

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο παραγοντας εχει οδηγησει αρκετο κοσμο με reef ενυδρεια 500 λιτρα και πανω να ειναι πολλοι προβληματισμενοι με το ολο κοστος. Δυστηχως ολη αυτη η κατασταση φρεναρει τρομερα το χομπι στην ελλαδα πια για μεγαλα λιτρα. Κριμα γιατι το ολο θεμα δειχνει ποσο κοντοφθαλμα βλεπη η πολιτικη σκηνη τον ελληνα γενικα τα τελευταια χρονια... Κριμα... :)

Link to comment
Share on other sites

Η πολυ δημοκρατια βλαπτει.Ειδικα στην Ελλαδα που σε οποιον να δωσεις λιγο εξουσια το εκμεταλλεύεται.Εμενα το ρευμα για 4 μηνες δλδ 2 λογαριασμοι μου ειχαν ερθει 350 και 350 ευρω.Αφου πηγα στην ΔΕΗ (Δεν Εχουμε Ηλεκτρισμο, επρεπε να σημαινει)δεν εβγαλα ακρη και αναγκαστηκα τα πληρωσα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το έχει ψάξει κανείς για ηλιακούς συσσωρευτές? ;) τόσο ήλιο έχουμε...

και άσε τους άλλους να λένε για πετρέλαια... :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το έχει ψάξει κανείς για ηλιακούς συσσωρευτές?

Nαι για να είσαι νόμιμος πρέπει να φτιάξεις πρώτα μια εταιρία που να μπορεί να παράγει ρεύμα .

Σαν ιδιώτης δεν προβλέπεται .

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω δεν είναι και φθηνα, αλλά με reef 300+λτ κάνεις νωρίς απόσβεση...

Έχει κανείς στη εταιρία του να μας πει από συντήρηση τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά νομίζω πως είναι για οικιακή χρήση ! :) Εγώ πάντως σκέφτομαι να τα βάλω στο σπίτι που θα φτιάξω και έτσι στον επόμενο μήνα θα έρθω σε αναγνωριστική επαφή μαζί τους!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...