Jump to content

"καλησπέρα σε όλους"


sharkie

Recommended Posts

Επιτελους οτι εψαχνα, για να βρω το σωστο το δρόμο... πριν λιγους μηνες, σχεδον 6, απεκτησα το πρωτο μου ενυδρειο (Rio 60 της juwel). Εβαλα αρκετα ψαρια μεσα, σχεδον 25 και ολα διαφορετικα, καποια εχασα, αλλα φυσιολογικο ηταν καθοτι νεος!!! Σε γενικες γραμμες τα παω πολυ καλα και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.... Ελα ομως που ηθελα ενα μεγαλο για το σαλονι!!!!! η γυναικα με τιποτα δεν το ηθελε, ετσι και εγω εκανα κατι "μακαβριο". Με προτροπη ενος γνωστου πηρα 2 gallagher ετσι ωστε να μεγαλωσουν και να αναγκαστω να παρω μεγαλυτερο.... Οι gallagher πλεον εχουν αρχισει να μεγαλωνουν πολυ γρηγορα και να γευματιζουν αλλα ψαρακια μου... Λεω να παρω το καινουργιο ενυδρειο κατα το σεπτεμβριο και ειμαι αναμεσα σε Rio 240 ή Rio 300, εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο η απο που να παω να το παρω.. γιατι ωραιο το χομπι αλλα δεν ειμαι και ο Ωνασης!!!!Επισης, υπαρχει περιπτωση να συμβιωσουν οι gallagher με 2 αγγελοψαρα, 2 γατοψαρα, 1 γλυφτη, 1 γκουραμι, 3 τετρα, 2 silver καρχαριακια και 2 μονομαχινες??? Αν οχι τι μπορω να βαλω παρεα τους ?Αυτα τα λιγα!!!! Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες ριξε μια ματια εδω: http://www.tsamisaquarium.gr/periechomena.htm

Τα ψαρια που διαλεξες δεν ταιριαζουν, ειτε λογω μεγεθους ειτε συμβατοτητας , μεταξυ τους.

Link to comment
Share on other sites

:)
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...