Jump to content

...and The Story Just Begun...


ReBeLoS

Recommended Posts

Δεν ειχα τι να κανω και ειπα να πειραματιστω τραβωντας με μια compact olympus ενα βιντεακι απο ενα απ'τα ενυδρεια μου το οποιο βρισκεται σε περιοδο αναπροσαρμογων και ηθελα να πειραματιστω με το youtube...

Υπομονη λιγο καιρο να τελειωσουν τα φυτεματα και να προσαρμοστουν τα ψαρια μου ωστε να μην φοβουνται και θα δειτε την συνεχεια....

Video

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο βιντεακι ;)

εικονες και βιντεο με δισκους ειναι παντα ευπροσδεκτα :)

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο βιντεακι ;)

εικονες και βιντεο με δισκους ειναι παντα ευπροσδεκτα :)

Σε ευχαριστω. Μολις ξεθαρεψουν και οι αλλοι 3 θα ανεβασω κι'αλλο...

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε αδερφε,να τα χαιρεσαι!!!!!!!!ελπιζω να τα δω συντομα και απο κοντα!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε αδερφε,να τα χαιρεσαι!!!!!!!!ελπιζω να τα δω συντομα και απο κοντα!!!! :)

Συντομα θα γινει και αυτο Βασιλη....

Link to comment
Share on other sites

Παμε λοιπον στο δευτερο βιντεακι μιας και ο δευτερος δισκος συνηθισε το νεο του περιβαλλον και κοβει βολτες .... Απομενουν αλλοι 2 να εγκληματισθουν... Οπως βλεπετε ο Red Alenquer δειχνει στον νεο κατοικο του ενυδρειου μου ποιος κανει κουμαντο..... Σε 2-3 ημερες λογικα θα κανουν βολτιτσες παρεα.... Εν αναμονη λοιπον...

Stay tuned...

Video 2

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

πολυ τσαμπουκας μας βγηκε ο κοκκινος εεε?αν και περιμενα να δω ολα τα ψαρακια,το 2ο βιντεο ειναι ακομα πιο ωραιο απο το πρωτο.ελπιζω το 3ο να εχει και μια γενικη ληψη του ενυδρειου,τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Οταν ερθει ο καιρος για την γενικη ληψη θα γινει.... Ακομα λειπουν καποια πραγματακια...

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και ο τριτος δισκακος φανερωθηκε ειπα να σας τον βιντεοσκοπησω. Οποιος ειναι παρατηρητικος θα δει και καποιες αλλαγες στο χωρο με κορυφαια την προσθηκη της σπηλιας για τα pleco ,απο σχιστολιθο, την οποια δημιουργησε ο γνωστος σε ολους και πανω απ'ολα φιλος μου Husky_Jim...

Και οπως λεω παντα... Stay tuned .... Τα καλυτερα ερχονται...

ΥΓ. Το βιντεο τραβηχθηκε μετα απο αλλαγη νερου γιαυτο και θα δειτε να αιωρουνται διαφορα.

Video 3

Link to comment
Share on other sites

αντε να βγαινει ενας ενας!!!!!παντως τους ειδα πολυ ζωηρους(φτου φτου)μπραβο ρε φιλαρακι.ελπιζω ο pleco να χαρει το νεο του σπιτακι,το ειδα καλα κρυμμενο κατω απο μια ριζα.ειχα την τυχη να ειμαι στην κατασκευη του απο τον πραγματικα maitre του ειδους,φιλο jim!!!!πραγματικα πολυ καλη δουλεια :);):thumbup:

να σημειωσω,οτι το soundtrack ειναι μακραν το καλυτερο απο τα τρεια!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και ναι τα 4 δισκακια εγιναν μια ομορφη παρεα με αρχηγο παντα τον red alenquer που δεν ξεχνα σε καθε στιγμη να το δειχνει. Συντομα θα εχετε και βιντεο με ολοκληρο το ενυδρειο μολις γινουν και οι τελευταιες προσθηκες.

ΥΓ.Δυστηχως τα βιντεκια ειναι τραβηγμενα με μια φωτογραφικη μηχανη και λογο συμπιεσης χανουν παρα πολυ αλλα απο το τιποτα καλο ειναι και αυτο.. Επισης λογο τυρφης,ξυλων κτλ. το νερο ειναι σκουροχρωμο γιαυτο και τα χρωματα δεν φαινονται οπως πρεπει.

Video 4

Link to comment
Share on other sites

αα ρε φιλαρακι μας εχεις βαλει στην πριζα!!!!!!!!!αλλα με το 100αρι δεν μπορουμε να χαρουμε αυτα τα πλασματα...με βλεπω να χωριζω για να παω να παρω κανα 400αρι :);):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Για μενα μπορεις να τα χαρεις σε 100 λιτρα 2 μικρουλια και μετα απο ενα χρονο να μου τα χαρισεις... :)

Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με,ΑΝ κανω την κινηση να παρω δισκους και μεγαλωσουν,σε εναν χρονο θα εχω παρει μεγαλυτερο ενυδρειο......θα βρω τον τροπο :)

Link to comment
Share on other sites

Και ναι τα 4 δισκακια εγιναν μια ομορφη παρεα με αρχηγο παντα τον red alenquer που δεν ξεχνα σε καθε στιγμη να το δειχνει. Συντομα θα εχετε και βιντεο με ολοκληρο το ενυδρειο μολις γινουν και οι τελευταιες προσθηκες.

ΥΓ.Δυστηχως τα βιντεκια ειναι τραβηγμενα με μια φωτογραφικη μηχανη και λογο συμπιεσης χανουν παρα πολυ αλλα απο το τιποτα καλο ειναι και αυτο.. Επισης λογο τυρφης,ξυλων κτλ. το νερο ειναι σκουροχρωμο γιαυτο και τα χρωματα δεν φαινονται οπως πρεπει.

Video 4

Ωραίος ο Νικόλας :) αλλα είναι και και οι δίσκοι απο τζάκι ;)

Σύντομα να περιμένεις παρουσίαση με τα νέα μου αστέρια!

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορητη πηρες andriko ?

Υστερα απο συζήτηση για τον κυκλοφοριτή, με γνωστό γκουρού των δίσκων,

αποφασίστηκε πως δέν χρειάζεται να βάλω.

1.το φίλτρο μου είναι αρκετά δυνατό (100λ/ω)

2.οι δίσκοι ζούνε σε στάσημα νερά

αυτό που έκανα είναι να κλαδέψω λίγο την βαλισνέρια που είχε καλύψει όλη την επιφάνεια

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο συζήτηση για τον κυκλοφοριτή, με γνωστό γκουρού των δίσκων,

αποφασίστηκε πως δέν χρειάζεται να βάλω.

1.το φίλτρο μου είναι αρκετά δυνατό (100λ/ω) 1000 ήθελα να πω

2.οι δίσκοι ζούνε σε στάσημα νερά

αυτό που έκανα είναι να κλαδέψω λίγο την βαλισνέρια που είχε καλύψει όλη την επιφάνεια

Link to comment
Share on other sites

Οκ αν το ειπε ο γκουρου παω πασο.

ΥΓ. Αληθεια ποιος ειναι ο γνωστος γκουρου ?

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι αγριοι οι δισκοι, εκει που ζουν δηλ. στο φυσικο τους περιβαλον τα νερα ειναι στασιμα. Σε δισκους που δεν εχουν δει τον Αμαζονιο ουτε σε αφισα δεν νομιζω οτι πρεπει να τους εχουμε στασιμα νερα στο ενυδρειο μας. Προσωπικη μου αποψη παντα και χωρις να θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με τον "δασκαλο".

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...