Jump to content

Emo η τrendy??


Recommended Posts

παρακαλω ελατε να κανουμε μια ψηφοφορια ποιους προτιμαμε τους emo η τους τrendy??και γιατι??? :thumbup::(

Kανεναν!!

Και οι δυο ειναι οτι νανε απλως!!

Αλλα αν ειναι με το ζορι Trendy και μαλιστα γιατι πολυ καλα τους κανουνε τους emo μα8ανε τωρα και αυτοι κανουνε το μαλι τους ετσι και νομιζουν οτι ειναι Emo!!

Ουτε καν ξερουν τι ειναι οι Emo και καλα τους κανουνε Παμε ρε trendydesssssssssss!! :);)

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ τα Trendy κοριτσάκια :)

Κατα τ'άλλα rockers με μαλλιά, μούσια, tattoos, perfecto μπουφάν, μπότες και Harley!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν μου αρέσουν οι ταμπέλες στους ανθρώπους ;) αλλά αν αφού επιμένετε... ψηφίζω metal τύπισες με μπότες, δερμάτινα και Harley! :):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν μου αρέσουν οι ταμπέλες στους ανθρώπους :( αλλά αν αφού επιμένετε... ψηφίζω metal τύπισες με μπότες, δερμάτινα και Harley! ;):bigemo_harabe_net-180:

Συνήθως οι metal τύπισσες είναι στην καλύτερη των περιπτώσεων 1,50 ύψος και περίπου στα 80-100 κιλά... Εκτός αν τις θες για ξύλο :thumbup:

Φυσικά υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις οι οποίες είναι :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσουν οι τεμπέλες αλλά ούτε κι΄αυτοί που θέλουν να δείχνουν "κάπως" . Δεν έχω πρόβλημα με κανέναν τους αλλά και δεν προτιμώ ούτε τους μεν ούτε τους δε. :)

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον παλια οι τασεις τις νεολαιας ειχανε καποιο αλλο σκοπο εκτος απο την εμφανιση...

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι metal τύπισσες είναι στην καλύτερη των περιπτώσεων 1,50 ύψος και περίπου στα 80-100 κιλά... Εκτός αν τις θες για ξύλο :thumbup:

Φυσικά υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις οι οποίες είναι :)

Mιλάω για τις εξαιρέσεις... που... είναι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον παλια οι τασεις τις νεολαιας ειχανε καποιο αλλο σκοπο εκτος απο την εμφανιση...

όπως πχ;;

Link to comment
Share on other sites

όπως πχ;;

ΠΧ οι μεταλαδες η οι ρεηβαδες ειχανε σαν σκοπο τους την μουσικη. Υπηρχε και η εμφανιση αλλα ολα αυτα πηγαζανε απο τη μουσικη σκηνη τους.

Link to comment
Share on other sites

ΠΧ οι μεταλαδες η οι ρεηβαδες ειχανε σαν σκοπο τους την μουσικη. Υπηρχε και η εμφανιση αλλα ολα αυτα πηγαζανε απο τη μουσικη σκηνη τους.

Απλά πιστεύω ότι από τον καιρό των χίπιδων μέχρι και σήμερα με τους emo, όλα ξεκινάνε από κάποια στάση ζωής αλλά στην ουσία καταλήγουν στην εξωτερική εμφάνιση...

Και οι emo έχουν θεωρητικά κάποια φιλοσοφία απέναντι στη ζωή. Αλλά μήπως και οι μεταλλάδες δεν ήταν μόνο εμφάνιση, στην τελική; Δηλαδή, κάποιος δεν μπορούσε να ακούει ένα συγκεκριμένο στυλ μουσικής χωρίς να κάνει ντεκαπάζ και μπικουτί στο κομμωτήριο; (ήθελε πολύ φροντίδα η μαλλούρα ;) )

Όλες αυτές οι τάσεις απλά εκφράζουν την τάση των νέων να ξεχωρίζουν από τη μάζα και να ενταχθούν σε μία ομάδα. Και όσο μας ενοχλούν περισσότερο, τόσο είναι ένα δείγμα ότι μεγαλώνουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Απλά πιστεύω ότι από τον καιρό των χίπιδων μέχρι και σήμερα με τους emo, όλα ξεκινάνε από κάποια στάση ζωής αλλά στην ουσία καταλήγουν στην εξωτερική εμφάνιση...

Και οι emo έχουν θεωρητικά κάποια φιλοσοφία απέναντι στη ζωή. Αλλά μήπως και οι μεταλλάδες δεν ήταν μόνο εμφάνιση, στην τελική; Δηλαδή, κάποιος δεν μπορούσε να ακούει ένα συγκεκριμένο στυλ μουσικής χωρίς να κάνει ντεκαπάζ και μπικουτί στο κομμωτήριο; (ήθελε πολύ φροντίδα η μαλλούρα :thumbup: )

Όλες αυτές οι τάσεις απλά εκφράζουν την τάση των νέων να ξεχωρίζουν από τη μάζα και να ενταχθούν σε μία ομάδα. Και όσο μας ενοχλούν περισσότερο, τόσο είναι ένα δείγμα ότι μεγαλώνουμε :)

Οταν η ταση ειναι να θες να τερματισεις τη ζωη σου ( εμο ) , η οσο πιο κενος γινετε (τρεντι) συγνωμη αλλα δεν ειναι θεμα ηλικιας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδής το γυρίσατε από το 2ο ποστ στο "ποιά τάση είναι πιο σέξυ", ρωτάω κι εγώ:

Lemmy_and_his_nipple.jpg

Υπάρχει πιο σέξυ εικόνα από αυτή;;;

Link to comment
Share on other sites

Επειδής το γυρίσατε από το 2ο ποστ στο "ποιά τάση είναι πιο σέξυ", ρωτάω κι εγώ:

Lemmy_and_his_nipple.jpg

Υπάρχει πιο σέξυ εικόνα από αυτή;;;

:);):thumbup::(:bigemo_harabe_net-180::rasp::D:angry2::angry2::thumbup::):):):)

Link to comment
Share on other sites

Ο Π*****Σ είναι σαν τούρκος αγρότης αλλά έχει δίπλα του κάτι Μ....μωρά....

Link to comment
Share on other sites

Ο Π*****Σ είναι σαν τούρκος αγρότης αλλά έχει δίπλα του κάτι Μ....μωρά....

Είναι ΘΕΟΣ! Είναι Sex Symbol! Και δεν τα είχε τα μωρά μόνο δίπλα του.... :)

Και μία σπάνια φώτο που βρήκα:

ExposedLemmy2.jpg

;)

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και δεν τις είχε μόνο δίπλα του...

Πάρτε τώρα κι έναν Billy Milano να έρθετε στα ίσια σας....

5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο αγαπημένος μου όλων των εποχών, David Coverdale:

Με φυσικό χρωματάκι και περμανάντ :)

post-5993-1214281091_thumb.jpg

Μετά από το ντεκαπάζ ;)

post-5993-1214281159_thumb.jpg

Με το υπόλοιπο συγκρότημα, μετά από επίσκεψη στο κομμωτήριο :(

post-5993-1214281185_thumb.jpg

Την καλύτερη ερμηνεία του την έχει κάνει με τους Deep Purple στο "I've been mistreated", τότε που η κομμώτριά του του έκαψε καταλάθος το μαλλί με τη βαφή :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και δεν τις είχε μόνο δίπλα του...

Πάρτε τώρα κι έναν Billy Milano να έρθετε στα ίσια σας....

5.jpg

Επειδή δεν μας έκανε την τιμή ο Μπίλιας παραθέτω μια φότο δικιά μου

-226-1111954595-ugly_man.jpg

Link to comment
Share on other sites

αφήστε τα παιδιά να κάνουν οτι θέλουν

εμείς είμαστε θύματα που ασχολούμαστε με ζωής των άλλων και οχι με τις δικες μας γιατι δεν υπάρχει τίποτα εναδιαφερων σε αυτην

Link to comment
Share on other sites

Στην εποχή των χίππιδων περνούσε το μήνημα "make love not war"

Ο Lennon περνούσε το μήνημα "all you need is love"

Μηνήματα που άγγιζαν.

Μηνήματα που είχαν πολύ βαθύτερες έννοιες

Μέχρι και την 10ετία του 70 περνούσαν μηνήματα και σε κάθε είδους μουσική και σε κάθε είδος τρόπου ζωής

Τι μηνήματα μπορούν να περάσουν απο τους εμοτρεντυ........ ""

Πολύ λίγα τα σημερινά μηνήματα.......

Μόδα είναι θα περάσει

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν υπάρχουν έννοιες στη ζωή μας, στα ρούχα μας θα υπάρχουν;

Καταντήσαμε/νε τη ζωή μας σπίτι-γραφείο(δουλειά,σχολή κτλ)-σπίτι άντε και καμία αλλαγή νερού...

Διαβάζουμε βιβλία και βλέπουμε γράμματα και όχι εικόνες πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...