Jump to content

Επιλογή ψαριών


Recommended Posts

Τι ψάρια θα μπορούσα να έβαζα σε ένα 25λιτρο ενυδρείο εκτός από ένα μονομάχο?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λίγα τα λίτρα ρε συ Αντώνη... περιορισμένες επιλογές...

Τί μήκος έχει το ενυδρείο;

Έγινε επεξεργασία - nikoskon
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω...έχεις δίκαιο. Ουσιαστικά το ενυδρείο είναι μιας φίλης η οποία θέλει να βάλει περισσότερα από ένα ψάρια. Είχε μονομάχο αλλά μετά την τελευταία απώλεια δεν θέλει μόνο ένα ψαράκι...στεναχωριέται πολύ.

Θα πρέπει να είναι γύρω στα 25-30 εκ. μήκος...

Link to comment
Share on other sites

ADONIS η γνωμη μου ειναι οτι αυτα τα λιτρα κανουν μονο για γεννιστρα η καραντινα κανενα ψαρι ουτε ο μονομαχος ειναι ανετα ! Ο μονομαχος θελει 40 λιτρα ! Αλλιως νομιζω θα συνεχιστουν οι απολιες ψαριων ! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω μερικές ιδέες, οι οποίες είναι υπό αμφισβήτιση, θα ήθελα κάποιος εμπειρότερος και σοφότερος να πει τη γνώμη του για να μάθω κι εγώ....

Με μερικά φυτά μέσα και ένα όμορφο και λιτο aquascape, θα μπορούσαν να φιλοξενηθούν:

Ένα - δύο αρσενικά γκάπυ ή

Ένα ζευγάρι γκάπυ και να χαρίζει τα μωρά ή

Δύο χήρες ή

4-5 νέον τέτρα;

Link to comment
Share on other sites

Τι ψάρια θα μπορούσα να έβαζα σε ένα 25λιτρο ενυδρείο εκτός από ένα μονομάχο?

Ευχαριστώ

Μια μονομαχινα :)

....το ενυδρείο είναι μιας φίλης η οποία θέλει να βάλει περισσότερα από ένα ψάρια. Είχε μονομάχο αλλά μετά την τελευταία απώλεια δεν θέλει μόνο ένα ψαράκι...στεναχωριέται πολύ.

Θα πρέπει να είναι γύρω στα 25-30 εκ. μήκος...

Αν δεν τα καταφερε με ενα ψαρι μεσα και θελει να βαλει περισσοτερα, παει για μεγαλυτερη στεναχωρια ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σε 25 λιτρα μονο μονομαχο μπορεις να βαλεις και παλι ειναι οριακο..Μην σκεφτεσε να βαλεις γκαππυ γιατι θελουν να ειναι σε ομαδες 6-7 ατομων και τα ελαχιστα λιτρα που μπορεις να εχεις αυτα τα ψαρια ειναι 60 λιτρα..Εγω θα προτινα στην φιλη σου ενα καινουργειο και μεγαλυτερο ενυδρειο :blink:

Φιλικα Θοδωρης..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...