Jump to content

ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΜΟΝΟΜΑΧΟΥΣ


PMARK44

Recommended Posts

Εδω και 2 ημερες εχω ενα ζευγαρι μονομαχων σε ενα ενυδρειο νομιζω 20λιτρα.απο την πρωτη στιγμη ο αρσενικος αρχισε της επιθεσης στην θηλυκια αλλα σημερα παρατηρω τον αρσενικο να ειναι κρυμενος και οποτε τον βρισκει η θηλυκια τον κυνηγαει συνεχεια.ειμαι αρχαριος με τουσ μονομαχους.καθε βοηθεια δεκτη

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες για αρχή.

Οι μονομάχοι είναι μοναχικά όντα, ακόμα και με το αντίθετο φύλο. Είναι τυπική η συμπεριφορά τους. Αν θέλεις να τα χαίρεσαι όσο καλύτερα γίνεται αγόρασε ακόμα ένα ενυδρείο την θυληκιά.

Για την αναπαραγωγή τους είμαστε μερικά βηματάκια μακρυά ακόμη :)

Ότι άλλη απορία έχεις εδώ είμαστε

Έγινε επεξεργασία - Ronnie21
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες

..εγω θα προτεινα ενα ενυδρειακι λιγο μεγαλυτερο για να μπορεις να τα εχεις μαζι και με 2 τουλαχιστον μονομαχινες ακομη.. :)

Link to comment
Share on other sites

michalis είσαι ΛΑΘΟΣ και παρακαλώ μη γράφεις αν δεν είσαι σίγουρος...

Φιλικά Αποστόλης

Link to comment
Share on other sites

michalis είσαι ΛΑΘΟΣ και παρακαλώ μη γράφεις αν δεν είσαι σίγουρος...

Φιλικά Αποστόλης

Θα ηθελες να μου το εξηγησεις ; γιατι νομιζω ειναι αρκετοι που εχουν την ιδια αποψη 'εντυπωση' με εμενα..

Αν ειναι ετσι ζητω συγνωμη απ τον φιλο και θα ηθελα να μαθω το σωστο και τους λογους..

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι η φύση τους. Είναι μοναχικά ψάρια. Ο μονομάχος ταιριάζει μόνο με μερικά φυτά. Δεν μπορεί να μπει ούτε με άλλον μονομάχο, ούτε καν με έναν του αντίθετου φύλου.

Δεν είμαι εγώ αντίθετος …. η φύση είναι αντίθετη και συνέπεια της ο ίδιος ο μονομάχος.

Όσο για τις θυληκιές ειδικά έχουν και αυτές διαφορές στην προσωπικότητα όπως και οι αρσενικοί, οπότε μπορεί να τα πηγαίνουν καλά σε κοινωνικό ή όχι.

Το συνήθες είναι ΟΧΙ...

ΥΓ δεν έχω ΚΑΜΙΑ κόντρα μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελες να μου το εξηγησεις ; γιατι νομιζω ειναι αρκετοι που εχουν την ιδια αποψη 'εντυπωση' με εμενα..

Αν ειναι ετσι ζητω συγνωμη απ τον φιλο και θα ηθελα να μαθω το σωστο και τους λογους..

Ο φιλος PMARK44 τουλαχιστον, απο δω και μπρος θα εχει διαφορετικη αποψη απο τη δικη σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ουτε επιμενω ουτε διαφωνω για κατι απ την στιγμη που ειναι αλλιως τα πραγματα απο οτι νομιζα..

Και απλα ζητησα καποιες διευκρινησεις χωρις κανενα λογο να κοντραριστω και ουτε θεωρω πως νιωθει καποιος (η πρεπει να νιωθει) ετσι.

Ειμαστε εδω για να μαθαινουμε.

Ειχα την εντυπωση πως ενας αρσενικος θα πρεπει να βρισκεται με τουλαχιστον 3 θυληκες για να προστατευονται οι θυληκες και να μοιραζοντε (αν μπορουμε να το πουμε ετσι) τις επιθεσεις του.

Οτι το θυληκο θα μπορουσε να γινει η αιτια του θανατου του αρσενικου,δεν το ειχα ξανασυναντησει-ακουσει και δεν το φανταζομουν..

Ζητω συγνωμη και παλι

:)

Link to comment
Share on other sites

Οι μονομαχοι μπαινουν παντα μονοι τους και με τα θηλυκα μονο οταν θελουμε να τα ζευγαρωσουμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ουτε επιμενω ουτε διαφωνω για κατι απ την στιγμη που ειναι αλλιως τα πραγματα απο οτι νομιζα..

Και απλα ζητησα καποιες διευκρινησεις χωρις κανενα λογο να κοντραριστω και ουτε θεωρω πως νιωθει καποιος (η πρεπει να νιωθει) ετσι.

Ειμαστε εδω για να μαθαινουμε.

Ειχα την εντυπωση πως ενας αρσενικος θα πρεπει να βρισκεται με τουλαχιστον 3 θυληκες για να προστατευονται οι θυληκες και να μοιραζοντε (αν μπορουμε να το πουμε ετσι) τις επιθεσεις του.

Οτι το θυληκο θα μπορουσε να γινει η αιτια του θανατου του αρσενικου,δεν το ειχα ξανασυναντησει-ακουσει και δεν το φανταζομουν..

Ζητω συγνωμη και παλι

:(

:);):thumbup:

Ηρέμησε δεν έκανες και φόνο. Δεν υπάρχουν χαζές ερωτήσεις μόνο χαζές απαντήσεις

(btw αυτό που λες είναι ψάρια σαν τα Απιστόγραμμα και τα Γκουράμι. Επίσης Ξιφοφόροι, μόλλυ γκάπυ κτλ κτλ)

Και δεν "σου έβαλα χέρι" γιατί δεν ήξερες αλλά γιατί πρότεινες κάτι χωρίς να είσαι σίγουρος.

Φιλικά Αποστόλης

Έγινε επεξεργασία - Ronnie21
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...