Jump to content

Siporax ?


sergio

Recommended Posts

γεια σας !αγορασα siporax για βιολογικο φιλτραρισμα εβγαλα τα σφουγγαρια(ανθρακα,μπλε,πρασινο) εβαλα το δυχτι στο μικρο φιλτρο του juvel και απο πανω το υαλοβαμβακα.εκανα καλα?(τα σφουγγαρια μου ειπαν απο το πετ σοπ να τα ριξω μεσα χυμα για λιγο καιρο ). ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

να στιψεις τα σφουγγαρια μεσα στο φιλτρο.

Link to comment
Share on other sites

να στιψεις τα σφουγγαρια μεσα στο φιλτρο.

Μαλλον ο φιλος αναφερεται στα καινουρια σφουγγαρια οποτε αν ισχυει αυτο που λεω δεν εχει ουσια το στηψιμο!!!

Απο εκει και περα καλως εβαλες siporax καθως ειναι εκπληκτικο βιολογικο υλικο και σιγουρα θα ενισχυσει τη βιολογικη ικανοτητα του φιλτρου σου. Αν θελεις μεταξυ του βιολογικου και του υαλοβαμβακα μπορεις να βαλεις ενα σφουγγαρι για καλυτερο μηχανικο καθαρισμο :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ο φιλος αναφερεται στα καινουρια σφουγγαρια οποτε αν ισχυει αυτο που λεω δεν εχει ουσια το στηψιμο!!!

Απο εκει και περα καλως εβαλες siporax καθως ειναι εκπληκτικο βιολογικο υλικο και σιγουρα θα ενισχυσει τη βιολογικη ικανοτητα του φιλτρου σου. Αν θελεις μεταξυ του βιολογικου και του υαλοβαμβακα μπορεις να βαλεις ενα σφουγγαρι για καλυτερο μηχανικο καθαρισμο :thumbup:

Αμα το ξαναγραψεις αυτο, θα ερθω απο εκει και δεν θα εχω ...........................τις καλυτερες προθεσεις.- ;):)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... εντάξει, υαλοβάμβακας δεν είναι σίγουρα, αλλά πως να το λέμε το ρημάδι? ;)

Εγώ τον λέω μπάμπακα πάντος :)

Τι λέτε? να ανοίξουμε καμία ψηφηφορία για ελληνική ορολογία μονολεκτική? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...