Jump to content

προβλημα με ανεμωνη!


Recommended Posts

Καλησπερα.

Μηπως μπορει να μου πει καποιος παρακαλω ποσο ασχημα ειναι η ανεμωνη μου? Και κυριως αν πρεπει να βγει αμεσα - ποσο επικινδυνο ειναι για το συστημα. Το στομα της ειναι χαλαρο και απελευθερωνει κατι σαν γλίτσα.

Ειναι γυρω στα 4 εκ και ηταν καλα μεχρι σημερα το πρωι, οποτε και 'τουμπαρισε' (στο μεταξυ ειχε αλλαξει διαφορες θεσεις μεσα σε μερικες ωρες ενω για 2 βδομαδες ηταν υγιεστατη και δεν ειχε κουνηθει παρα ελαχιστα).

Τιμες ενυδειου κανονικες, συστημα μολις 2.5 μηνων (ναι ναι, το ξερω, μη με κραξετε παρακαλω :) )

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Αννυ

post-2616-1214505057_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν πρεπει να βγαλει τη βραδια στο τανκ?

Μηπως αυτα που απελευθερωνει ειναι τοξικα και βλαβερα για τα ψαρακια που ειναι μεσα?

Link to comment
Share on other sites

η γνώμη μου είναι να την βγάλεις........τα λίτρα σου είναι λίγα και θα εχεις συνέπειες

Link to comment
Share on other sites

Κρημα ειναι να την βγαλεις , καλυτερα παρακολούθησε την ακομα καμια μερα , μπορει και να συνελθει. :)

Γενικα, η ανεμωνη ειναι παντα κυνδινος, αργα η γρυγορα θα μπει σε κανενα κυκλοφοριτη...

μονο αν φτιαξεις κανενα ενυδρειο χωρις κυκλοφοριτες ;)

Link to comment
Share on other sites

Κρημα ειναι να την βγαλεις , καλυτερα παρακολούθησε την ακομα καμια μερα , μπορει και να συνελθει. :)

Γενικα, η ανεμωνη ειναι παντα κυνδινος, αργα η γρυγορα θα μπει σε κανενα κυκλοφοριτη...

μονο αν φτιαξεις κανενα ενυδρειο χωρις κυκλοφοριτες ;)

Μακαρι να ηταν τοσο ευκολο... Σκεψου ενυδρεια χωρις κυκλοφορητες!

Το κακο ειναι οτι ηλπιζα πως μια τοσο μικρουλα ανεμωνη δε θα δημιουργουσε προβλημα. Ασε που δυο βδομαδες ηταν υπο στενη παρακολουθηση χωρις το παραμικρο κακο δειγμα...

Τεσπα, θα μεινει μεχρι αυριο κ βλέπουμε.

Σας ευχαριστω ολους,

Άννυ

Έγινε επεξεργασία - a.kotrokoi
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ηταν τοσο ευκολο... Σκεψου ενυδρεια χωρις κυκλοφορητες!

Ισωτερικους εννοω :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις φίλτρο με αρκετό άνθρακα;

Τι άλλα ζωντανά έχει το ενυδρείο σου;

Η γνώμη μου είναι ότι αν όπως γράφεις για δύο εβδομάδες τα πήγαινε καλά δε μπορεί από τη μία στιγμή στην άλλη να σου ψοφήσει, εκτός αν κάτι (κάποιο ψάρι ή εσύ) τη στρέσαρε υπερβολικά. Παρακολούθησε την και μας λες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Άννυ τι εγινε τελικά ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...