Jump to content

Καλησπερα σας


Thodwrhs

Recommended Posts

Καλησπερα σας ειμαι νεο μελος και εχω ενα φυτεμενο ενυδρειο 60 λιτρων αλλα σε λιγο θα παρω και μεγαλυτερο!!Χαιρομαι που σας βρηκα γιατι απο οτι βλεπω υπαρχουν πολλα χρησιμα θεματα που μπορει να μαθει αρχαριος και μη πολλα χρησιμα πραγματα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες. Ετοιμασου γιατι με αυτη την παρεα θα φας τρελλο κολλημα με το θεμα ενυδρειο

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε Thodwrhs περιμενουμε φωτο απο το ενυδρειο σου , καλη συνεχεια !

Link to comment
Share on other sites

να και μερικες φωτο απο το ενυδρειο μου με γκαππυς

post-8148-1214595847_thumb.jpg

post-8148-1214595875_thumb.jpg

ειναι θολες λογο το οτι τις εβγαλα με το κινητο..

ο φωτισμος θα αλλαξει συντομα απο sylvania daylight σε osram fluora..Ειχα δοκιμασει και την philips aquarelle αλλα ηταν 10.000Κ και θα γεμιζα αλγες οποτε τωρα παραγγειλα osram fluora μιας και δεν βρηκα sylvania grolux..

Link to comment
Share on other sites

Οραιο το ενυδρειο σου Thodwrhs , αλλα περισσοτερα θα σου πουν οι φιλοι μποσταναδες μιας και εγω ειμαι απο την αλλη πλευρα με τα νταμαρια ! :)

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα φιλοι μου IZAMBEL και mariofsa..Και ευχαριστω πολυ mariofsa !!

Link to comment
Share on other sites

οκ ! ;) Οτι χριαστεις ρωτα ! :)

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες και απο εμενα φιλε μου και καλο διαβασμα......πολυ ωραιο το ενυδρειο σου,αλλα προσωπικα θα μου αρεσε περισσοτερο αν αραιωνες το φυτο που ειναι διασπαρτο σε ολο το μπροστα μερος του ενυδρειου σου και αφηνες ετσι ανοικτο χωρο μπροστα,πυκνωνοντας περισσοτερο τις πλευρες του.....επισης θα γινοταν πιο φυσικο αν προσθετες και 1-2 ριζες........ :)

Link to comment
Share on other sites

Για πιο φυτο λες για το Limnophila sessiliflora που ειναι δεξεια και στην μεση?? και που να την βαλω ειναι full παντου .. Για ριζες ειπα να μην βαλω γιατι και τα γκαππυ μου δεν χρειαζονται ριζες γιατι ζουνε σε σκληρο νερο και γιατι τα ξυλα και οι ριζες επηρεαζουν Ph και σκληροτητες.

Link to comment
Share on other sites

ο φωτισμος θα αλλαξει συντομα απο sylvania daylight σε osram fluora..Ειχα δοκιμασει και την philips aquarelle αλλα ηταν 10.000Κ και θα γεμιζα αλγες οποτε τωρα παραγγειλα osram fluora μιας και δεν βρηκα sylvania grolux..

:)

καλως ηλθες φιλε μου....

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες.

Link to comment
Share on other sites

Kαλώς ήρθες φίλε! :)

Πολύ ωραίο το κηπάκι σου, θα έδιναν περισσότερο ενδιαφέρον πιστεύω κάποια ξύλα τα οποία παρεπιπτόντος περισσότερο καλό θα κάνουν με τις ουσίες που βγάζουν παρά κακό με την ελλάχιστη μεταβολή ph-kh που δύσκολα συμβαίνει σε απλό νερό βρύσης... ;) Αν παρ' όλα αυτά δεν τα συμπαθείς, μπορείς να βάλεις πέτρες ή βότσαλα.

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα φιλοι μου!!Φιλε viciouscircle ευχαριστω καταρχην για την ωραια ιδεα και την πληροφορια που μου εδωσες για τα ξυλα γιατι εγω πιστευα πως επηδει τα γκαππυ ζουνε σε σκληρα νερα δεν θελουν ξυλα επηδει κατεβαζουν σκληροτητες..Αλλα επηδει το ξυλο δεν νομιζω να χωρεσει λεω να βαλω καμια ασβεστολιθικη πετρα καλυτερα για να δειξει πιο φυσικο το ενυδρειο μου ...

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα !

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα :);)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...