Jump to content

Την αρχή την έκανε ο Αδάμ!!!


Recommended Posts

Ο γνωστός Αδάμ έχει βαρεθεί να είναι μόνος του στους κήπους της Εδέμ και κάνει αίτηση για παρέα. Ο Παντοδύναμος του απαντάει:

«Σου έχω κάτι που εκτός των άλλων δευτερευόντων παροχών προς το άτομο σου, όχι μόνο θα σου επιτρέπει να έχεις όσα ενυδρεία θέλεις και όσο μεγάλα τα θέλεις, δεν θα φέρει ποτέ αντίρρηση στο να τα τοποθετήσεις εκεί όπου εσύ γουστάρεις. Επιπλέον θα σε βοηθάει στις αλλαγές νερού, εάν το επιθυμείς, γιατί βασικά θα τις κάνει μόνη της με ευλαβική συνέπεια, ώστε να τα βρίσκεις όλα έτοιμα. Και βέβαια θα βρίσκεις το καφεδάκι σου ή ότι άλλο επιθυμείς πάντα έτοιμο για να το απολαύσεις όταν χαζεύεις τα ψαράκια σου. Εννοείται ότι αυτή η κατάσταση ώσπου να σου δημιουργήσω και μερικά φιλαράκια - που θα τα βάλω τσάμπα στο πακέτο της προσφοράς - γιατί μετά θα σας ετοιμάζει ουζάκια, κοψίδια, μεζέδες, ξέρεις όλα τα σχετικά για να την περνάς Άρχοντας. Και φίλε μου Αδάμ, επειδή σε συμπάθησα, όχι μόνο δεν θα γκρινιάζει όταν θα ξοδεύεις λεφτά για τα ενυδρεία, αλλά θα τα τσοντάρει αυτή!!! Τι λες?»

«Και πόσο θα μου στοιχίσει μια τέτοια συντροφιά Παντοδύναμε?»

«Έλα μωρέ Αδάμ, τι θα σου κοστίσει… εσύ δικό μου παιδί είσαι… να… ένα χέρι και ένα πόδι.»

«Ένα χέρι και ένα πόδι ε… τίποτα με κανένα πλευρό δεν παίζει?»

Link to comment
Share on other sites

Καλο !!! ;) Απο το στομα σου και στου Παντοδύναμου το αυτι ! :)

Link to comment
Share on other sites

Τις τσιγγουνιές του Αδάμ πληρώνουμε.... :);):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να αποκαταστήσω την τάξη :) υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος. Ο άντρας μου αγόρασε το ενυδρείο γιατί έτσι του ήρθε και μετά το παράτησε να ...μουχλιάσει. Ούτε καμιά ενασχόληση, ούτε κάποιο ενδιαφέρον ούτε ΜΙΑ αλλαγή νερού! Η φιλοσοφία του είναι ότι αρκει να πληρώσεις ένα κάρο λεφτά για να αγοράσεις το ενυδρείο, να ρίξεις νερό και 5-6 ψαράκια που σου γυάλισαν από το πετ σοπ και δεν χρειάζεται να ξανασχοληθείς ποτέ στη ζωή σου μ' αυτό. Κι εγώ είδα κι απόειδα, λυπήθηκα τα ψαράκια και άρχισα να ασχολούμαι εγώ.

Εσείς δηλαδή δε γνωρίζετε τέτοιους άντρες, και τα ρίχνετε όλα στην έρμη την Εύα;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να αποκαταστήσω την τάξη ;) υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος. Ο άντρας μου αγόρασε το ενυδρείο γιατί έτσι του ήρθε και μετά το παράτησε να ...μουχλιάσει. Ούτε καμιά ενασχόληση, ούτε κάποιο ενδιαφέρον ούτε ΜΙΑ αλλαγή νερού! Η φιλοσοφία του είναι ότι αρκει να πληρώσεις ένα κάρο λεφτά για να αγοράσεις το ενυδρείο, να ρίξεις νερό και 5-6 ψαράκια που σου γυάλισαν από το πετ σοπ και δεν χρειάζεται να ξανασχοληθείς ποτέ στη ζωή σου μ' αυτό. Κι εγώ είδα κι απόειδα, λυπήθηκα τα ψαράκια και άρχισα να ασχολούμαι εγώ.

Εσείς δηλαδή δε γνωρίζετε τέτοιους άντρες, και τα ρίχνετε όλα στην έρμη την Εύα;

Ε εδω που τα λεμε δεν εχεις και αδικο...

:)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις!! Παντως το ''hobby'' αυτό δεν έχει φύλο!! Οπότε δεν πρέπει να διαμαρτύρομαστε...

Link to comment
Share on other sites

Καλά... ένα αθώο ανέκδοτάκι είναι :( με μια δώση αλήθειας:

Τις τσιγγουνιές του Αδάμ πληρώνουμε.... :bigemo_harabe_net-180::rasp::D

:thumbup::angry2::thumbup:

Κι εγώ είδα κι απόειδα, λυπήθηκα τα ψαράκια και άρχισα να ασχολούμαι εγώ.

Καλή μου Φίλη dinamar :);)

πρέπει να σε γνωρίσουμε σε κάποιες κοπελιές που ξέρουμε.... :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...