Jump to content

χρυσοψαρα και βυθος


bonfire

Recommended Posts

Γεια σας έχω ένα ενυδρείο 50 λίτρων με 4 μικρά σχετικά χρυσόψαρα και 1 γλυφτη και αναρωτιόμουν αν μπορώ εκτός από το χαλίκι να βάλω και άμμο σε μερικά σημεία :) ….αμμο από παραλια μπορω να βαλω μεσα? :thumbup:;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν η άμμος της παραλίας είναι κατάλληλη για το ενυδρείο σου,τώρα αν θες να πάρεις απ'το pet shop θα την καθαρίσεις πολύ καλά,όπως αναφέρεται εδώ:http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=18897 :)

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι άλλο.Δεν μπορείς να έχεις τόσα χρυσόψαρα σε ένα ενυδρείο 50 λίτρων.Για ένα χρυσόψαρο καλό είναι,αλλα για 4 πολύ μικρό μου φαίνεται :)

ΥΓ:Το λινκ για τον καθαρισμό της άμμου: εδώ

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι άλλο.Δεν μπορείς να έχεις τόσα χρυσόψαρα σε ένα ενυδρείο 50 λίτρων.Για ένα χρυσόψαρο καλό είναι,αλλα για 4 πολύ μικρό μου φαίνεται ;)

ΥΓ:Το λινκ για τον καθαρισμό της άμμου: εδώ

Ουτε τον γλυφτη με τα χρυσοψαρα πρεπει να τον εχεις μαζι διοτι ο γλυφτης 8ελει 27 βα8μους και τα χρυσοψαρα 8ελουν πολυ χαμηλες 8ερμοκρασιες οπως 20 βα8μους περιπου!!

Οποτε κατι πρεπει να κανεις! :)

Έγινε επεξεργασία - kota
Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι άλλο.Δεν μπορείς να έχεις τόσα χρυσόψαρα σε ένα ενυδρείο 50 λίτρων.Για ένα χρυσόψαρο καλό είναι,αλλα για 4 πολύ μικρό μου φαίνεται :)

ΥΓ:Το λινκ για τον καθαρισμό της άμμου: εδώ

;)

Link to comment
Share on other sites

κανει η ουδετερη αμμος!!

Link to comment
Share on other sites

η μη ασβεστολιθικη αμμος

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρεις που θα επιμεινω αλλα το να εχεις τεσσερα χρυσοψαρα και ενα pleco σε ενυδρειο

σαραντα λιτρων ειναι σοβαρο προβλημα γιατι σε λιγο καιρο θα εχεις αρρωστιες και θανατους.

Link to comment
Share on other sites

to xerw oti einai liga ta litra(an kai den einai 40 alla 50+) alla ti na kanw auta exw twra ta exw agapisei den thelw kai na ta dosw pisw.....prospathw na exw oso kaliteres sinthikes nerou kai na ta prosexw oso ginetai.....

Link to comment
Share on other sites

bonfire σε παρακαλώ πολυ Ελληνικά και πεζά .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...