Jump to content

καλησπερα κ απο εμενα


joepower

Recommended Posts

εχω στην κατοχη μου ενα ενυδρειο 160 λιτρων.κατασκευη του ενυδρειου κ καπακιου ειναι απο εμενα με λιγη βοηθεια απο καποιους φιλους.για φωτισμο εχω το ηλεκτρονικο συστημα της glomat 2 με λαμπες arcadia 25w μια original tropical lamp και μια fresh water lamp.φιλτρο εχω εσωτερικο το bluwave 05 και θερμοστατη bluclima 100w.χαλικι ψιλο χωρις υποστρωμα,3 ριζες mopani και φυτα cryptocoryne,rotala rotundifolia,eusteralis stellata,limnophilla,pistia stratiotes.το ενυδρειο δουλευει περιπου 3 εμβδομαδες και θα φιλοξενησει Barbus tetrazona και οτι αλλο μπορω να συνδιασω(θα ηθελα τις αποψεις σας)να επισημανω πως ειναι η πρωτη μου αποπειρα να φτιαχω ενυδρειο.με βοηθησε πολυ το διαβασμα απο διαφορα φορουμ οπως και αυτο κ μεγαλη βοηθεια απο ατομο με μεγαλη εμπειρια.μου εδωσε αρκετες συμβουλες.με την πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω φοτο.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλως ηλθες

περιμενουμε φωτο.

Link to comment
Share on other sites

καλωσόρισες

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!να ξες οτι τα barbus tetrazona πρεπει να ειναι σε μια ομαδα πανω απο 6.8 απο αυτα ειναι μια χαρα και να ξες οτι αρεσκονται να τσιμπολογουν τις ουρες των ψαριων οποτε αν βαλεις κανενα αλλο ψαρι αργοτερα να το εχεις στα υποψιν σου

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...