Jump to content

2-3 μερες χωρις φαει


kota

Recommended Posts

Παιδια 8α η8ελα μια απαντηση σας για το ερωτημα μου, επειδη απο αυριο 8α λειπω για 2-3 ημερες το Γκαπακι μου και τα Γκαπυ μου τα μεγαλα 8α εχουν προβλημα αμα δεν τα ταισω για αυτες τις μερες??

Ευχαριστω εκ των πρωτερων! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 8α η8ελα μια απαντηση σας για το ερωτημα μου, επειδη απο αυριο 8α λειπω για 2-3 ημερες το Γκαπακι μου και τα Γκαπυ μου τα μεγαλα 8α εχουν προβλημα αμα δεν τα ταισω για αυτες τις μερες??

Ευχαριστω εκ των πρωτερων! :)

Αυτοματη ταιστρα?

αν και δεν εχεις προβλημα μονο τα μικρα θα πρεπει να μην μεινουν νυστικα....

Link to comment
Share on other sites

Αυτοματη ταιστρα?

αν και δεν εχεις προβλημα μονο τα μικρα θα πρεπει να μην μεινουν νυστικα....

ωχχ δν εχω αυτοματη ταιστρα αμα βαλω να μου το ταισουν ειμαι σιγουρος οτι 8α μου το ψωφισουν ετσι εγινε και με μια εγκυος Γκαπινα μου αμα παω και σε 2 ημερες γυρισω κρατανε?? :)

Link to comment
Share on other sites

ωχχ δν εχω αυτοματη ταιστρα αμα βαλω να μου το ταισουν ειμαι σιγουρος οτι 8α μου το ψωφισουν ετσι εγινε και με μια εγκυος Γκαπινα μου αμα παω και σε 2 ημερες γυρισω κρατανε?? :)

Ναι δεν εχεις προβλημα,πρωτου φυγεις τα ταιζεις και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχεις προβλημα,πρωτου φυγεις τα ταιζεις και εισαι οκ.

Ετσι κάνω και εγώ για 1-2 ημέρες .....

για παρπάνω βάζω ενα στικ μικρό κομματάκι απο αυτό που είναι για μια εβδομάδα . Πριν όμως θα δοκιμάσεις ενώ είσαι στο σπίτι να βάλεις ενα κομματάκι για να δείς την συμπεριφορά του σε πόσες μέρες λειώνει ........ασχετα με τις οδηγίες του .

Ετσι θα ξέρεις για το δικό σου ενυδρείο με τα υπάρχον ψαράκια πώς θα συμπεριφερθει το στικ .........

Ταιζμα πρίν φύγεις με μέτρο και μετά ενα στικ που το μέγεθος θα το έχει επιλέξει εσύ και μετά που λειώνει το στικ υπολόγισε άλλες 2 ημέρες .

Πρόβλημα είναι καθαρά στα μικρά ... αν ήταν τα μεγάλα τάιστα την ημέρα που φεύγεις και....

Σε πείραμα που έκανα 2 εβδομάδες+ καρατάνε άνετα τα μεγάλα ..... αλλά για μεγάλο διάστημα θέλει και πριν να κάνεις καποια αλλαγή νερού .....

Έγινε επεξεργασία - PACIFIC
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτως.. Για τα μεγαλα 2-3 μερες χωρις φαγητο ειναι μια καλη διαιτα :thumbup::thumbdown:..Τα μικρα ομως θα εχουν προβλημα..Δοκιμασε στικ οπως σου λεει και ο PACIFIC και θα εισαι μια χαρα για τοσες μερες αλλα μην ξεχασεις να κανεις και ενα πειραματακι ενω εισαι σπιτι :blink::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...