Jump to content

αμωνια Safe;


Recommended Posts

καλημερα.οπως ανεφερα σε προηγουμενο post απ την πεμπτη το βραδυ τρεχει το καινουριο μου ενυδρειο.απ το προηγουμενο που ξεκολησε κρατησα απ το φιλτρο μονο τις βιομπαλες οι οποιες μπηκαν στο καινουριο.ειναι λογικο μεσα σε τρεις μονο μερες που τρεχει να μου δεινει NH3/4=SAFE;

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι λογικό αφού έβαλες εξ αρχής νέο νερό χωρίς να είναι επιβαρυμένο και εκτός αυτού υπάρχει και μια βιολογία στο νέο φίλτρο σου αφού έχεις κάνει μπόλιασμα. Παρόλο αυτά δεν είναι απίθανο να ανεβάσεις λίγο της επόμενες μέρες. Αυτό εξαρτάτε από τα πόσα ψάρια έχεις και πόση ήταν η ποσότητα του μπολιάσματος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι λογικό αφού έβαλες εξ αρχής νέο νερό χωρίς να είναι επιβαρυμένο και εκτός αυτού υπάρχει και μια βιολογία στο νέο φίλτρο σου αφού έχεις κάνει μπόλιασμα. Παρόλο αυτά δεν είναι απίθανο να ανεβάσεις λίγο της επόμενες μέρες. Αυτό εξαρτάτε από τα πόσα ψάρια έχεις και πόση ήταν η ποσότητα του μπολιάσματος.

ψαρια δεν εχω καθολου μεσα.η ποσοτητα του μπολιασματος ειναι καμια δεκαρια βιομπαλες απ το προηγουμενο φιλτρο.με το που θα μηδενισουν και τα NO2 ειμαι ετοιμος πιστευω για ψαρια.αν κανω λαθος ενημερωστε με.

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν εχεις ψαρια μεσα για να διατηρησεις την βιολογια που υπαρχει στις βιομπαλες ριχνε

λιγη τριμμενη τροφη.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σε πρότεινα να ρίξεις λίγο τροφή για της επόμενες 5-6 μέρες κάθε μέρα τόση τροφή όσο θα έτρωγαν δυο ψάρια. Και μετά βάλε ψάρια, αλλά όχι όλα μαζί αν είναι δυνατόν ξεκίνα από αυτά που μπορούν να επιβιώσουν και μόνα τους χωρίς πρόβλημα πχ πλέκω ή κανένα ζευγάρι γκουράμι κτλ. Θέλω να πω να αρχίσεις να φορτίζεις το ενυδρείο σου σιγά σιγά με ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σε πρότεινα να ρίξεις λίγο τροφή για της επόμενες 5-6 μέρες κάθε μέρα τόση τροφή όσο θα έτρωγαν δυο ψάρια. Και μετά βάλε ψάρια, αλλά όχι όλα μαζί αν είναι δυνατόν ξεκίνα από αυτά που μπορούν να επιβιώσουν και μόνα τους χωρίς πρόβλημα πχ πλέκω ή κανένα ζευγάρι γκουράμι κτλ. Θέλω να πω να αρχίσεις να φορτίζεις το ενυδρείο σου σιγά σιγά με ψάρια.

οκ.ευχαριστω.αν εχω κατι νεοτερο θα ενημερωσω.τροφη να ριξω φυλαρακια η βυθου;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...