Jump to content

Βοηθεια σας παρακαλω


kostas3

Recommended Posts

Εχω ενα μικρο oscar (γυρο στα 8cm), Μου ειπαν πως μπορω να το βαλω με ενα clarias batrachus (walking catfish). Χτες πηρα το oscar και το βραδυ οταν εκλεισα τα φωτα του επιτεθηκε ελαφρος το γατοψαρο. Πιστεψα (λαθος μου) πως δε θα υπηρχε προβλημα γιατι δε το δαγκωσε, σκεφτηκα να μεταφερω το γατοψαρο αλλα τελικα δε το εκανα. Σημετα το πρωι βρηκα το οσκαρακι μου σε μια κατασταση πανικου και χτυπημενο! Το γατοψαρο το εβγαλα αμεσως απο το ενυδρειο!! Σας παρακαλω δειτε το Βιντεο απο το youtube και πειτε μου αν ειναι σοβαρα και πως να το βοηθησω. Πιστευω πως στο σωμα του εχει ελαφρα τραυματα (δεν εχει κοπει η κατι τετοιο) Αυτο που με ανισηχει πολυ ειναι τα ματια του (το ψαρι βλεπει καλα παντως, οταν πλησιαζω το ενυδρειο κρυβεται). Τι να κανω??

Έγινε επεξεργασία - kostas3
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ανεβασεις μια φωτο απο το clarias?

πρωτη φορα ακουω για επιθεση σε oscar ...

αυτο τα σημαδια εγιναν μεσα σε ενα βραδυ?

το ψαρι ειναι πολυ ασχημα....

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται περιεργο αν ειναι υπευθυνο το clarias για τα σημαδια, γιατι αυτα που ειχα ποτε δεν δημιουργησαν προβλημα στη συμβιωση τους κ με μικροτερα ψαρια....

οπως κ να χει ανεβασε μια ερωτηση στις " ασθενειες γλυκου νερου" με μια φωτογραφια ή το video κ θα μας απαντησουν οι πιο εμπειροι ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...