Jump to content

Scalari με νεύρα;


sharkie

Recommended Posts

καλησπερα παιδια, εχω 2 scalari και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα, καθονται το ενα απεναντι απο το αλλο και αφου κανουν κατι νευρικους σπασμους και τα δυο :P , αρχιζουν τις επιθεσεις μεταξυ τους, αλλα μονο στομα με στομα... σημερα παρατηρησα οτι το ενα και στα 2 ματια εχει αιματοματα απο χτυπηματα.. :wootwoot::D Κατα τα αλλα ομως η συμπεριφορα τους ειναι νορμαλ. Και με τα αλλα ψαρια και με το φαγητο τους!!! Γιατι συμβαινει αυτο, υπαρχει καποια εξηγηση???? :D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Mιλάμε για αυτό το ενυδρείο έτσι? Αν το έχεις έτσι γυμνό δεν νοιώθουν και τόσο άνετα, επίσης σε μικρή ηλικία τα ψάρια πρέπει να είναι σε κοπάδι στην χειρότερη 4 άτομα και όταν μεγαλώνουν καλύτερα να χωρίζονται σε ζευγάρια. Αρκετά εύκολα φυτά και πρόσθεση μερικών ατόμων του είδους θα βοηθήσει πιστεύω, όπως και κάποιο σκεύασμα για τις πληγές.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε στις συμβουλες του visiouscircle :wootwoot:

(Τα σκαλάρια είναι κιχλίδες...

εαν είναι και του ιδίου φύλου... :thumbup::D)

Έγινε επεξεργασία - south
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τουλαχιστον 2 ετων τα scalari, (θεωρουνται μικρα:wootwoot::D Οσο αναφορα τα φυτα, θελω να βαλω καποια μεσα και μαλιστα αληθινα :D:thumbup: , αλλα με τα 2 παγκασιους που εχω μεσα "μαλλον" δεν μπορω να βαλω κατι :P:angry2: !! Η αληθεια ειναι οτι τα παγκασιους με εχουν περιορισει αρκετα οσον αφορα το ενυδρειο μου!! Αλλα δεν μπορω να κανω κατι τωρα πια!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς πάντα να τους δώσεις σε άλλο χομπίστα ή σε κατάστημα, είναι η καλύτερη λύση μετά από έναν λάθος συνδυασμό ψαριών.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τουλαχιστον 2 ετων τα scalari, (θεωρουνται μικρα:wootwoot::P Οσο αναφορα τα φυτα, θελω να βαλω καποια μεσα και μαλιστα αληθινα :D:thumbup: , αλλα με τα 2 παγκασιους που εχω μεσα "μαλλον" δεν μπορω να βαλω κατι :angry2::angry2: !! Η αληθεια ειναι οτι τα παγκασιους με εχουν περιορισει αρκετα οσον αφορα το ενυδρειο μου!! Αλλα δεν μπορω να κανω κατι τωρα πια!!

Κανεις ενα λαθος, εσυ τα εχεις περιορισει.- :D:angry2:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε "diskus fan" καλυτερα να διαβασεις το θεμα που ανοιξες εσυ ο ιδιος "Ποιος φταιει τελικα;;;;" για να καταλαβεις πως απεκτησα αυτους τους 2. Κριμα που δεν γνωριζα πριν το φορουμ για να αποκτησω την γνωση και να μην παραμυθιαστο απο τον πωλητη! Αλλωστε η πειρα ειναι καλυτερη της γνωσης! Αν δεν παθεις δεν θα μαθεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε "diskus fan" καλυτερα να διαβασεις το θεμα που ανοιξες εσυ ο ιδιος "Ποιος φταιει τελικα;;;;" για να καταλαβεις πως απεκτησα αυτους τους 2. Κριμα που δεν γνωριζα πριν το φορουμ για να αποκτησω την γνωση και να μην παραμυθιαστο απο τον πωλητη! Αλλωστε η πειρα ειναι καλυτερη της γνωσης! Αν δεν παθεις δεν θα μαθεις!!!

Μα δεν σε κατηγορησα, απλα διορθωσα. :unsure: Προσεξε λιγο και τα "φατσακια" που σου εβαλα.- :bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν σε κατηγορησα, απλα διορθωσα. :unsure: Προσεξε λιγο και τα "φατσακια" που σου εβαλα.- :bowdown::bowdown:

Φιλε μου δεν ειπα οτι με κατηγορησες. Διαβασες αυτο που σου ειπα; Αν ναι τοτε θα καταλαβες οτι αλλως ευθυνεται για τον περιορισμο τους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...