Jump to content

Αναγνωριση....


Recommended Posts

δεν ειχα σκεφτει οτι θα μπορουσε να ειναι bta..... γιατι εχω στο μεγαλο ενυδρειο μια.... βεβαια καμια σχεση δεν εχουν.... εισαι σιγουρος? ειναι παρα πολυ μικρη... και αν ειναι bta τοτε πρεπει να ειναι αρρωστη Ο_Ο ετσι δεν ειναι γιατι δεν βρηκα πουθενα αυτο το χρωμα που εψαξα τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοιτα,αυτο το χρωμα με το green tip το εχω δει μονο σε φοτο...οσο για το χρωμα τησ εγω δεν θα πολυεσκαγα...στο ενυδρειο μου ειχα 2...μια μικρη και μια λιγο μεγαλιτερη γυρω στουσ 8 ποντουσ φουλ διαμετρο...αυτη η μεγαλητερη ξαφνικα αρχισε να εχει πολυ ανοιχτοχρωμα πλοκαμια σε σχεση με την μικροτερη...μεσα σε μισο μινα απο αυτην την χρωμματικη τησ αλλαγη,αυτη η ανεμωνη διχοτομηθηκε και τωρα ειναι 3 bta

Link to comment
Share on other sites

sorry στραβος...τα pink tip εννοουσα

βασικα νομιζω πως βρηκα ακριβως το ειδοσ τησ ανεμωνης σου αλλα ριξε κι εσυ μια ματια εδω να μου πεις

http://actiniaria.com/cribrinopsis_crassa.php

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
Link to comment
Share on other sites

:(

thanks Nik,βλεπεις ειναι αυτη η καταραμενη ποροση μου με της ανεμωνες...εχω καταντησει το ενειδρειο να εχει μεσα περισσοτερες ανεμωνες παρα κοραλλια

Link to comment
Share on other sites

thanks Nik,βλεπεις ειναι αυτη η καταραμενη ποροση μου με της ανεμωνες...εχω καταντησει το ενειδρειο να εχει μεσα περισσοτερες ανεμωνες παρα κοραλλια

βασικα οι πληρωφοριες που κσερω γι αυτην την ανεμωνη ειναι οτι συναντατε στο bali,indo pacific ακομα και στην μεσογειο και δεν ξερω κατα ποσο ειναι συμβατη με clown...εχει παραπλησια συμπεριφορα με την bta,και αν τωρα η μια η δικια μου που εχω στο ενυδρειο ειναι τετοια,τοτε ειναι συμβατη με maroon kai clarki

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν ειναι bta!!!!!!

αυτη που μου εδειξες της μοιαζει πολυ......τι φως θελει? εχω στο μικρο 2 τ5 28watt kai 2 t8 18 watt ασπρες.... εχω και 2 μπλε ομως δεν τις εχω βαλει ακομα γιατι δεν εχω χωρο στο καπακι... ομως θα τις βαλω συντομα.... δεν μπορω νατην βαλω στο μεγαλο που εχω ηδη την μεγαλη!!!!!!

στο μικρο ενυδρειο εχω 2 clownfish black and white Percula Clownfish ...

τι να την ταιζω?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν ειναι bta!!!!!!

αυτη που μου εδειξες της μοιαζει πολυ......τι φως θελει? εχω στο μικρο 2 τ5 28watt kai 2 t8 18 watt ασπρες.... εχω και 2 μπλε ομως δεν τις εχω βαλει ακομα γιατι δεν εχω χωρο στο καπακι... ομως θα τις βαλω συντομα.... δεν μπορω νατην βαλω στο μεγαλο που εχω ηδη την μεγαλη!!!!!!

στο μικρο ενυδρειο εχω 2 clownfish black and white Percula Clownfish ...

τι να την ταιζω?

γιατι να μην μπορεισ να την βαλεις στο μεγαλο...δεν θα παθει τιποτα κανεις...εμενα η μια bta ακομπαει η μιση στην heteractis aurura που εχω,δεν πατηενουν κατι...αν δεν τισ αρεσει εκει θα την κανει...απο τροφη τα συνιθισμενα,γαριδα,κριλλ,οτι ταιζεις και στισ αλλες...για το φως τωρα πιστευω πωσ καλα εισαι αλλα βαλε τουλαχιστον την μια actinic οπωσδηποτε

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ειναι αυτη η ανεμωνη τελικα!!!!!!

εψαξα και οτι φωτογραφιες ειδα αυτης της ανεμωνης

Cribrinopsis crassa .. η βαση εχει ολη ΒΟΥΛΕΣ ......

ενω η δικια μου η βαση της δεν εχει βουλες και ειναι πορτοκαλι ανοιχτο.

σε αυτο το site που δυστηχως ειναι στα γαλλικα φαινεται η βαση της καθαρα!!!!! μακαρι να ηταν και η δικια μου ετσι....

http://doris.ffessm.fr/fiche2.asp?fiche_numero=137

Link to comment
Share on other sites

dsc00303eo3.th.jpg

dsc00300fj0.th.jpg

... δεν φαινεται και πολυ καλα η βαση της.... αλλα δεν εχει βουλες.....

(επισης την ταισα σημερα 3 mysis.... )

το site που σου ειχα δωσει εγω ηταν στα αγγλικα.οποτε ξαναγυρναμε στο σκεπτικο μηπως ειναι bta?εκει στο site που σου εστειλα κατω δεξια εχει πολλα ιδει,ψαχτο λιγο απο εκει μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...