Jump to content

θελω την βοηθεια σας !!


Recommended Posts

:thumbup: Λοιπον...!!!! Εχω ενα 8λτ και ειναι το ενυδρειο που ειχα ξεκινισει, και του εχω βαλει τωρα τελευταια μπολικα φυτακια κανονικα στρωμενο και αποφασησα να το κανω ζουγκλα και να βαλω μεσα γαριδουλες γιατι την μονομαχινα μου την εχω στο 25λτ. Ακουσα πως υπαρχουν ταπλετες CO2 οποτε θα παω σε ενα μαγαζι να παρω, αλλα εδω ειναι το ζουμι, το ενυδρειο εχει καπακι 30x15 και θελω να βαλω λαμπα μεσα, εχετε καμια ιδεα πως μπορω να το κανω ? επισης υπαρχουν τοσο μικροι θερμοστατες ? tnx !! :thumbup:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Panos1990!Προσπάθησε να ανεβάσεις καμια φωτογραφία!θα βοηθούσε πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια PL λαμπίτσα στα 4000 kelvin από κατάστημα με ηλεκρτολογικά με τον μετασχηματιστή της (το starter είναι ενσωματωμένο σ' αυτές) και είναι το τέλειο!

Απλά φίλε μιας και το είδα, καλύτερα βγάλ' τον τον οτόκυκλο, δεν είναι για τόσα λίτρα και δεν ξέρω αν είναι και η άμανο, καμία νανογαριδούλα καλύτερα. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλε εεεε... ουτε καν προσεξα οτι ηταν στην φοτο... θα παω να ρωτησω για την λαμπα ευχαριστω... Ο οτοκυκλος τρωει την αλγη απο οσο ξερω, ετσι δεν ειναι ? τον εχω καιρο τωρα και εκει και στο 20λτ που τον ειχα πριν, μεγαλώνει καθολου? γιατι τον εχω 2 μηνες και δεν εχει παρει καθολου... περιεργο ψαρι...

Link to comment
Share on other sites

Καλε εεεε... ουτε καν προσεξα οτι ηταν στην φοτο... θα παω να ρωτησω για την λαμπα ευχαριστω... Ο οτοκυκλος τρωει την αλγη απο οσο ξερω, ετσι δεν ειναι ? τον εχω καιρο τωρα και εκει και στο 20λτ που τον ειχα πριν, μεγαλώνει καθολου? γιατι τον εχω 2 μηνες και δεν εχει παρει καθολου... περιεργο ψαρι...

Οχι δεν μεγαλωνει και ειναι υπερβολικα ευαισθητο ψαρι. Δεν κανει εκει μεσα. Πιανονται χιλιαδες για να καταφερουν να ζησουν και να πουληθουν μερικοι μονο.- :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...