Jump to content

αποτυχεια κοληματος


Recommended Posts

Γεια σας.εχθες επιχειρισα να φιαξω ενα ενυδρειο με μια δικια μου σειρα κολησης των τζαμιων,που φανταζομουν οτι θα λερωνα λιγοτερο τα τζαμια με σιληκονη.τελικα απετυχε τελειως με αποτελεσμα να εχω τωρα τα τζαμια μεμονομενα το καθε κομματι,γεματα σιληκονες.τι να κανω?λυπαμε τα λεφτα για να πεταξω.ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΩ????με ξυραφι θα μου βγει η παναγια...υπαρχει αλλος τροπος?υπαρχει κανενα δυαλυτικο κατι τετοιο ισος?να παρω ενα φλογιστρο και να τις καψω??ΒΟΗΘΕΙΑ....ΠΩΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ??

Link to comment
Share on other sites

Τα χοντρα με ξυραφι.

Και τα ψιλα, μπλε οινοπνευμα, ψιλο συρματακι κουζινας (το γκρι το παλιο που πουλανε σε ρολο) και πολυ ΥΠΟΜΟΝΗ να μη τα χαραξεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα χοντρα με ξυραφι.

Και τα ψιλα, μπλε οινοπνευμα, ψιλο συρματακι κουζινας (το γκρι το παλιο που πουλανε σε ρολο) και πολυ ΥΠΟΜΟΝΗ να μη τα χαραξεις.

http://www.google.co.uk/products?q=silicon...=1&ct=title

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα δυαλυτικο κατι τετοιο ισος?να παρω ενα φλογιστρο και να τις καψω??ΒΟΗΘΕΙΑ....ΠΩΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ??

Μην τυχόν και χρησιμοποιήσεις φλόγιστρο

Το οινόπνευμα ναι μεν βοηθάει όμως δεν είναι η καλύτερη λύση

Θα πάρεις ασετόν (αυτό που ξεβάφουν τα νύχια οι γυναίκες) και θα καθαρίσεις τις σιλικόνες με αυτό.

Αντι για ξυραφάκι μπορείς να χρησιμοποιήσεις τροχισμένη χοντρή πριονόλαμα, τροχισμένη σπάτουλα ή κοφτάκι.

Περνάς αρκετά χέρια το ασετόν μέχρι να μαλακώσει η σιλικόνη.

Έγινε επεξεργασία - lasal
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...