Jump to content

Rsm Upgrade Surface Smimming Box


Recommended Posts

Για τους κατόχους του RSMax , η εταιρεία έβγαλε ένα surface skimming box που λύνει σχεδόν όλα του τα προβλήματα.

Μεταξύ αυτών είναι η χαμηλή απόδοση του skimmer , η χαμηλή στάθμη στο sump , μικροφυσσαλίδες κ.α.

Με λίγα λόγια αυξάνει την ποσότητα νερού που πάει στo sump , με αποτέλεσμα να ανεβαίνει η στάθμη στο sump , να δουλεύει καλύτερα το skimmer , και να μην ξενερώνουν οι αντλίες επιστροφής.

Πωλείται εδώ (κατόπιν παραγγελίας) και ελπίζω σύντομα να έρθει και Ελλάδα.

http://www.covaquatics.co.uk/component/pag...mart/Itemid,49/

review στο reef central

http://reefcentral.com/forums/showthread.p...hreadid=1472828

Link to comment
Share on other sites

EEEEEEEΠΙΙΙΙΤΕΕΕΕΛΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΣΣΣΣ

με βασανιζαν ολα αυτα τα που λυνει το νεο κουτι....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πηρε κανεις?Ενδιαφερομαι παντως αν θελει καποιος να το παρουμε μαζι!

Link to comment
Share on other sites

...και εγω.... :chair:

...και εγω.... :chair:

Έγινε επεξεργασία - Sparos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Επιτελους ΕΦΤΑΣΕ!!!!!Μολις το πηρα και το εβαλα!Αμεσως η σταθμη απο πισω ανεβηκε!!!Φαινεται καλο!Το μαγαζι που το βρηκα ειναι το ''FISH AND PET'' στον Αλιμο!

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο , να μας πείς πώς θα τα παέι το σκιμμεράκι στα νέα δεδομένα.

Πρέπει να ήρθε μαζί και το RSM 250 :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον τα πρωτα δειγματα ειναι καλα!Ανεβασε κατα πολυ την σταθμη του νερου απο πισω.Πιστευω οτι οσοι εχουν προβλημα με τους κυκλοφορητες(που βγαζουν φυσαλιδες) βρηκαν την λυση!!!Εγω το προβλημα το ειχα λυσει με εξωτερικο χημικο φιλτο,δηλαδη τα υλικα του σαμπ τα εβγαλα και τα εβαλα στο εξωτερικο για να τραβανε καλα οι κυκλοφορητες.Οσο για την επιφανεια του νερου καθαρισε τελειως!Το σκιμμερ δεν μπορω να καταλαβω αν εχει καποια μεγαλη διαφορα προς το παρον.Το μαγαζι που τα πηρα,και το μοναδικο που το βρηκα τους τελευταιους μηνες που το ψαχνω :bowdown: ,FISH AND PET,θα φερει κ αλλα αυτην την βδομαδα!!!Δεν το πηρε κανεις αλλος απο το φορουμ????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα πρωτα δειγματα ειναι καλα!Ανεβασε κατα πολυ την σταθμη του νερου απο πισω.Πιστευω οτι οσοι εχουν προβλημα με τους κυκλοφορητες(που βγαζουν φυσαλιδες) βρηκαν την λυση!!!Εγω το προβλημα το ειχα λυσει με εξωτερικο χημικο φιλτο,δηλαδη τα υλικα του σαμπ τα εβγαλα και τα εβαλα στο εξωτερικο για να τραβανε καλα οι κυκλοφορητες.Οσο για την επιφανεια του νερου καθαρισε τελειως!Το σκιμμερ δεν μπορω να καταλαβω αν εχει καποια μεγαλη διαφορα προς το παρον.Το μαγαζι που τα πηρα,και το μοναδικο που το βρηκα τους τελευταιους μηνες που το ψαχνω :bowdown: ,FISH AND PET,θα φερει κ αλλα αυτην την βδομαδα!!!Δεν το πηρε κανεις αλλος απο το φορουμ????

το εχω παρει εγω απο water inn μετα απο παραγγελια, και αναμονη 4-5 μερες,

εχει ερθει σε λιγα κομματια και ειναι δυσκολο να το πετυχεις καπου χωρις παραγγελια!

το πηρα πριν 5 μερες περιπου.. και φυσικα εινα καταπληκτικο το τι κανει .. +1 λοιπον!!

Link to comment
Share on other sites

τιμη..?

23 euro περιπου :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...