Jump to content

Prokite Na Paro Ena Juwel Rio 180 High-lite


Recommended Posts

Kalimera paidia ! loipon etoimazomai na paro ena 180 Juwel kai den xero ti na valo mesa ! pls protaseis !

kai 2> uparxei pithanotita na iothetiso dio oscarakia enous etoys apo enan filo , tha tin palepsoun ekei mesa ! ? an kai tora vriskontai se 60lt pls help na to stiso kala !

:thumbup::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον: Καλος Ορισες στην παρεα μας.

Δευτερον: Σε παρακαλω να γραφεις στα ελληνικα.

Τριτον: Για να στησεις σωστα το ενυδρειο σου διαβασε προσεκτικα αυτο http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=18301

Link to comment
Share on other sites

Kαλώς ήρθες! :thumbup:

Τα λίτρα ευτά θα σου δώσουν πολλές επιλογές και ευκολίες και θα καταλάβεις τι εννοώ όσο προχωράς.

Πρόσεξε όμως να μην παρασυρθείς, οι περισσότεροι αρχάριοι με πολλά λίτρα προσπαθούν να βάλουν όσο το δυνατόν μεγαλύτερα ψάρια, αλλά αυτό δεν είναι το σωστό.

Πρώτα θα διαλέξεις ποιά ψάρια σου αρέσουν ως γενική κατηγορία ανά βιότοπο (αφρική, αμερική, ασία, χημική σύσταση νερού κλπ.), μετά θα διαλέξεις τα ψάρια που μπορούν να μπούν στα λίτρα σου (προσωπικά επιλέγω πλέον ψάρια που είναι άνετα στα 2/3 σχεδόν των δικών μου λίτρων, άλλη η αίσθηση να τα βλέπεις να τρέχουν :D ...) και όταν στήσεις τον απαραίτητο εξοπλισμό, φτιάξεις το νερό σου και στρώσεις το φίλτρο, αρχίζεις να βάζεις και τα ψάρια σιγά-σιγά (εδώ θα δοκιμαστεί η υπομονή σου αλλά αν τα καταφέρεις θα ανταμειφθείς...)

Για τα Οσκαράκια τώρα, πές στον φίλο σου να βρεί κάποιον με ενυδρείο 300-400 λίτρα για να περάσουν καλά (δεν υπερβάλλω καθόλου φίλε μου, ένα μόνο του θέλει 300-350 λίτρα και για ζευγάρι πας στα 400+ καθώς γφτάνουν τους 30 πόντους, ψάξ' το και θα δεις...)

Καλή αρχή και εδώ είμαστε. :thumbup:

(αν μπορείς γράφε με μικρά ελληνικά :bigemo_harabe_net-173: )

Καλημέρα Γιώργο, μαζί γράφαμε... :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Σορυ παιδια ! τΗχ για τα τιρς θα τα λαβω υποψην μου και οταν προλαβω θα διαβασω και το φορουμ!Ευχαριστω και θα τα λεμε!

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον παει να ναυαγισει το σχεδιο Ριο , ως προς το μεγεθος και την συνολικη αξια .Αυριο θα παω για ερευνα

αγορας . Εχει κανεις να μου προτεινει κανενα ενυδρειο μεχρι 400 ευρω με η' χωρις βαση ! PLZ!!! Δεν ειμαι τοσο γνωστης του αντικειμενου και δεν θελω να με πιασουν και κοτσο!

:bigemo_harabe_net-173::bigemo_harabe_net-167::bigemo_harabe_net-163::bigemo_harabe_net-163::bigemo_harabe_net-163::thumbup::thumbup::thumbup::D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...