Jump to content

MONO ΑΡΣΕΝΙΚΑ GUPPY


GEODIVE

Recommended Posts

Θα ηθελα να κρατησω μονο αρσενικα guppy στο ενυδρειο μου, γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μόνο να ξέρεις πως θα πέφτουν μπούφλες και θα κυνηγιούνται όλη την ώρα. Σε πόσα λίτρα θα τα βάλεις και πόσα;

Link to comment
Share on other sites

Tα χαρακτηριστικα του ενυδρειου τα αναφερω διπλα, απλα εχωντας 5 θυληκα τα οποια γεννοβολουν σα τρελλα , το συνολο των guppy μου ειναι πανω απο 45 (τα 35 ειναι βρεφη) και δε με ενθουσιαζει η ιδεα να εχω gupparium :D

Οποτε σκεφτομαι να χαρισω ολα τα θυληκα....

Link to comment
Share on other sites

Ααααααααα εγώ νόμιζα πως θα τα έβαζες μόνα τους. Αφού δεν θες γέννες και δεν θες άλλο ξεχωριστό ενυδρείο τότε κάντο έτσι

Link to comment
Share on other sites

Οποτε σκεφτομαι να χαρισω ολα τα θυληκα....

12187[/snapback]

Μην με ξεχάσεις! :D

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα καλό θα είναι για κανα μήνα να μην βάλεις καινούργια ψαράκια μέχρι να σιγουρευτής πως όλα πλέον πάνε καλά :D

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα καλό θα είναι για κανα μήνα να μην βάλεις καινούργια ψαράκια μέχρι να σιγουρευτής πως όλα πλέον πάνε καλά  :D

12226[/snapback]

Δοξα τον Θεο ολα ειναι μια χαρα!

Εβαλα 4 ψαρακια, και μερικες japonica γαρίδες και μαζι και τα μωρα μου απο το μικρο ενυδριακι.

Ολα ειναι μια χαρα ευτυχως. Υγιεστατα , τρωνε, και κολυμπανε μια χαρα.

Εχω δυο γκαπινες που ειναι οχι απλα φουσκωμενες, αλλα ειδικα η μια εχει μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ κοιλια! Φοβαμαι οτι θα σκασει! Εχει σχεδον παραμορφωθει το ψαρι απο την κοιλια! :D

Εβαλα ξανα το DIY CO2 με σκαλα διαχυσης της Hagen, η αεραντλια συνεχιζει και υπαρχει και δουλευει στο full (με βοηθαει να "ρυθμιζω" το CO2), 3 φυτά απο το IKEA, και σιγα-σιγα ριχνω και την θερμοκρασια μεχρι να φτασει στους 26 βαθμους.

Δεν ταιζω πολυ, και οταν ταιζω, μαριναρω την τροφη σε βιταμινες.

Εννοειτε οτι εστειλα την κοπελια μου και μου πηρε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ματοχανδρα , για τους κακους, και ζηλιαρηδες!!

Έγινε επεξεργασία - andreasp
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ανδρέα πολύ χαίρομαι για τα μωρά σου άντε και με το καλό η επόμενη γέννα :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...