Jump to content

Άντε γεια...


Recommended Posts

Τελικα οι ταινιες ALIEN εχουν μια δοση αληθειας... :)

Link to comment
Share on other sites

Aς πάρουμε μια ιδέα για το τι πρόκειται να ακολουθήσει:

post-3972-1226274585_thumb.jpg post-3972-1226274645_thumb.jpgpost-3972-1226274669_thumb.jpg :P:glare::thumbup:

Να και τα υπόλοιπα... http://www.worth1000.com/contest.asp?conte...;page=1#entries

Όταν κάνεις αναπαραγωγή από το εικονιζόμενο στην τρίτη φώτο, στείλε μου ένα για να με βοηθάει στις αλλαγές νερού με την προβοσκίδα του... :buttrock::buttrock::bowdown::)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σας διασκεδάζω, εεεε?

Θα φτιάξω ολόκληρο στόλο με τα διάφορα "ούρουκ χάϊς" που βρίσκω ανά καιρούς και θα έρθω να σας κατατροπώσω!!!

Παρακαλάτε μόνο να μην αποκτήσω τα έντομα από την θρυλική ταινία Starship Troopers... Την κάτσατε τη βάρκα!

Link to comment
Share on other sites

...Παρακαλάτε μόνο να μην αποκτήσω τα έντομα από την θρυλική ταινία Starship Troopers... Την κάτσατε τη βάρκα!

Εγω θα ηθελα να μου φυλαξεις, αν σου προκυψει,

ενα ζευγαρακι απο αυτα τα σκουληκακια του Dune

Link to comment
Share on other sites

επειδη παραξενευτικα πως βρεθηκε αυτο το εντομο στο ενυδρειο σου,καθησα και το εψαξα λιγο!

μαλλον ανηκει στην ταξη odonata και ισως προκειται για προνυμφη λιβελουλας και πρεπει να ειναι το ειδος notoaeschna sagittata.

αν θες περισσοτερες λεπτομεριες κοιτα εδω odonata.νομιζω πως εδω βρισκεται αυτο που ψαχνεις κοιτα και πες μου!

Link to comment
Share on other sites

επειδη παραξενευτικα πως βρεθηκε αυτο το εντομο στο ενυδρειο σου,καθησα και το εψαξα λιγο!

μαλλον ανηκει στην ταξη odonata και ισως προκειται για προνυμφη λιβελουλας και πρεπει να ειναι το ειδος notoaeschna sagittata.

αν θες περισσοτερες λεπτομεριες κοιτα εδω odonata.νομιζω πως εδω βρισκεται αυτο που ψαχνεις κοιτα και πες μου!

Το ότι είναι κάποιο είδος προνύμφης λιβελούλας το είχα υποθέσει. Είχα ψάξει κι εγώ στο onternet για πληροπφορίες. Όσον αφορά το πρώτο μου ποστ μάλλον πρόκειται για το είδος Synthemis macrostigma. Για την τελευταία φωτογραφία που ανέβασα μάλλον είναι το είδος Austrolestes annulosus.

Thanx πάντως για το κόπο σου να το βρεις και να με/μας ενημερώσεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...