Jump to content

βιντεακι με οσκαρ


oceansmoke

Recommended Posts

γεια σας.τις προαλες που χαζεβα το ενυδρειο προσεξα μια καπος ασυνηθιστη σημπερηφορα στα οσκαρ.μαζεβαν τις πετρες γυρο απο ενα σημειο,λες και προσπαθουσαν να καθαρισουν αυτο το μερος..αλλα γιατι???? μηπος ηθελαν να ζεβγαρωσουν και να αφησουν εκει τα αυγα τους? δεν ξερω καταρχην αν ειναι αρσενικο και θυλικο..ΠΑΡΑΚΑΛΩ αν κανενας εχει οσκαρ και ξερει,ας μου πει τι τρεχει..μιπος ειναι φισιολογικο και δεν τρεχει τιποτα? γιατι αν ειναι οντος ζευγαρι να τα χωρισω σε αλλο ενυδρειο μονα τους..........................................................ΠΑΡΑΚΑΛΩ καντε λιγη υπομονη γιατι ειναι λιγο μεγαλο το βιντεακι και δειτε το......http://www.youtube.com/watch?v=qmKZwZl7Ydg

Link to comment
Share on other sites

μιπος ετσι??? qmKZwZI7Ydg

Link to comment
Share on other sites

η γραψτε στο you tube: periptero enudrio

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βοηθήσω στο θέμα της συμπεριφοράς των ψαρών σου. ΤΟ μόνο που μπορώ να κάνω είναι αυτό:

:)

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα οσκαρ φιλε μου το αλπινο ειναι ολα τα λεφτα. Λοιπον, για να ξεχωρισεις το φυλο στα οσκαρ ειναι δυσκολο το οσκαρ για να κανει αυγα πρεπει να ειναι τουλαχιστον ενος ετους απο οτι βλεπω ειναι μεγαλουτσικα. Τα οσκαρ γεννουν σε πετρες πλακε οπως ειναι οι πλακες πηλιου αφου τις καθαρισουν μιλαμε για πολλα αυγα 1000-2000. υπαρχει περιπτωση να γεννησει και να ειναι και τα δυο θηλυκα γι αυτο τα ματια ανοιχτα .Μην τα βαλεις σε αλλο ενυδρειο βαλε μια πετρα πλακε στην γωνια που σκαβουν και θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

και ρε τασο αν ειναι και τα δυο θυλικα τι γινεται?λογικα δεν θα γονιμοποιηθουν τα αυγα ε?

Link to comment
Share on other sites

:)

απο περσυ ακομα δεν το ελυσες το προβλημα σου;;;

περιεργους συνδυασμους ψαριων εχεις παντως.

και λιγα λιτρα μου φαινονται...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το πιο πιθανο ειναι να θελει να γεννησει το ενα και μαλλον το βλεπω για ζευγαρι... :):D

Αν ηταν και τα 2 θυλικα μονο το ενα θα εσκαβε..

Παντως εμενα πιο περιεργη μου φαινεται η δικια σου συμπεριφορα... :thumbup::angry2:

Καλα δεν ηξερες ποσο δυνατα ψαρια ειναι τα Αstronotus ocellatus??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Φιλε καλημερα δεν ξερω τι μπορει να ειναι αλλα θα σου πω οτι η συνθεση των ψαριων σου ειναι λαθος εχεις oscar με pangasius και οχι μονο αυτα αλλα και αλλα ψαρια πυ ειναι λαθος να ειναι μαζι....το ενυδρειο παρολα αυτα ειναι μια χαρα και μου φαινεται μεγαλο απο οτι το βλεπω..

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για ένα ζευγάρι όσκαρ τό οποίο έχει ξεκινήσει και οριοθετεί τήν περιοχή του σκάβοντας για να γεννήση το θυληκό τα αυγά σε κάποια πέτρα και να αρχήσει να τα αερίζει συστηματικά μέχρι να σχηματιστούν τα μικρά....αυτή την περίοδο θα γίνουν και τα 2 τουσ πολυ!!!!!!!! επιθετικά ακομα και με αυτον που θα προσπαθήσει να πλησιάσει την φωλιά!!!! καλό τάισμα.....είδα ότι εχεις και σκαλάρια μέσα...πιθανόν να δεχτούν επίθεση...

Link to comment
Share on other sites

Γεία σου φίλε μου η κάλη μου εμπειρία στα oscar μου λεει οτι σε λίγο δεν θα μείνει τίποτα όρθιο. οριοθετούν

τον χώρο τους και είναι πάρα πολλύ δυνατα δεν μου φαίνονται τόσο μεγάλα για γονιμότητα αλλα πνιγμένα στον πληθυσμό. φαινετε απο το μεγεθος του silver sark kai αγγελόψαρα και τα αλλα, οτι δεν ειναι μεγάλα. συμφωνω με τον annateo ειναι πολλύ λάθος συνδυασμος τα έχεις βάλει σε αργό θάνατο τα αλλα ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...