Jump to content

Νέος στο forum


mmpanaki

Recommended Posts

Kαλώς ήρθες!

Προχώρα και ό,τι απορία έχεις εδώ είμαστε να βοηθήσουμε όσο μπορούμε :D

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!! Εδω σιγουρα θα βρεις οτι ζητας....διαβασε λιγο τις κατηγοριες για τις Κιχλίδες και γραψε εκει οτι απορια εχεις !!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μουυυυυυυυ.το βρηκες το φορουμ τελικα.οτι απορια εχεις γραψτην εδω υπαρχουν πολοι εμπειροι νε σε βοηθησουν..go on :D.......

αααα γραψε ελληνικα...........γιατι :D:D

Έγινε επεξεργασία - PPAP
Link to comment
Share on other sites

:D στο Aquazone και από εμένα.

Πολύ καλή επιλογή το ενυδρείο με Κιχλίδες.

Αλήθεια για τι κιχλίδες πρόκειτε? Malawi?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια!!ειχα παει σε ενα πετ σοπ κ ειδα μεσα σε ενα ενυδρειο{κιχλιδες μου ειπανε οτι ειναι}με χρωμα ασπρο κ μαυρο!!υπαρχουν κ με αλλα χρωματα? :D

Link to comment
Share on other sites

:Σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια!!ειχα παει σε ενα πετ σοπ κ ειδα μεσα σε ενα ενυδρειο{κιχλιδες μου ειπανε οτι ειναι}με χρωμα ασπρο κ μαυρο!!υπαρχουν κ με αλλα χρωματα?

12624[/snapback]

:D και από εμένα στο forum.

Οι κιχλίδες είναι πραγματικά όμορφα ψαράκια και υπάρχει μεγάλη ποικιλία σε είδη από Αφρική και Αμερική. Μπορείς να δείς μερικά εδώ στις κατηγορίες American Cichlids και African Cichlids

Link to comment
Share on other sites

:D και απο μένα στο φόρουμ. Κώστα θα σου πρότεινα να κοιτάξεις πρώτα ποιά είδη σε ενδιαφέρουν και να ρωτήσεις αν είναι συμβατά μεταξύ του, αν κάνουν για τα λίτρα που θες και ποσά μπορείς να βάλεις. Τα ασπρόμαυρα ψαράκια που είδες ποίο είδος ήταν ξέρεις;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ειδους κιχλιδες ηταν...αλλα θα ηθελα να μαθω περισσοτεραγια της κιχλιδες!!!!

Πριν λιγα χρονια στο μαγαζι{εστιατοριο}που ειχε ο πατερας μου,ειχαμε 1ενυδρειο πανω απο 2,5 μετρα μηκος κ 1,5μετρο υψος.θυμαμαι οτι ειχαμε βαλει 150 τσιπουρες των 250γραμ.+ανω με θαλλασινο νερο & αργοτερα βαλαμε πιρανχας{δεν ξερω τι ειδους ηταν,ημουνα μικρος}

Τι μου προτεινετε να βαλω στο ενυδρειο που σκοπευω να φτιαξω??κιχλιδες,πιρανχας ή τσιπουρες?? :D:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ειδους κιχλιδες ηταν...αλλα θα ηθελα να μαθω περισσοτεραγια της κιχλιδες!!!!

Πριν λιγα χρονια στο μαγαζι{εστιατοριο}που ειχε ο πατερας μου,ειχαμε 1ενυδρειο πανω απο 2,5 μετρα μηκος κ 1,5μετρο υψος.θυμαμαι οτι ειχαμε βαλει 150 τσιπουρες των 250γραμ.+ανω με θαλλασινο νερο & αργοτερα βαλαμε πιρανχας{δεν ξερω τι ειδους ηταν,ημουνα μικρος}

Τι μου προτεινετε να βαλω στο ενυδρειο που σκοπευω να φτιαξω??κιχλιδες,πιρανχας ή τσιπουρες?? :D  :D

12717[/snapback]

φιλε mmpanaki.για τις κιχλιδες κοιτα τις διευθυνσεις που σου εδωσαν τα παιδια.

κιχλιδες,πιρανχας και τσιπουρες ειναι τρια διαφορετικα ειδη..το τριτο το ξεχνας για 200λ.τωρα για τα πιρανχας(να μου πεις τι θα ελεγα εγω)αν μπορεις να φτιαξεις λιγο μεγαλυτερο για να βαλεις 5-6rbp...το θεμα ειναι να καταληξεις συγκεκριμενα στο ειδος που σου αρεσει και να σε βοηθησουμε οσο μπορουμε..

αν θυμασαι τον εξοπλισμο του ενυδρειου που ειχατε μπορεις να μας τον πεις....

αααα εαν θες και δεν το εχεις δει ελα απο το μαγαζι να δεις το ενυδρειο μου και να μιλησουμε..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...