Jump to content

Καινούργιος Χρήστης


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του forum και από εμένα.

Είμαι καινούργιος στο χώρο και έχω εδώ και 2 μήνες ένα ενυδρείο 54 λίτρων καθαρά με ένα μονομάχο, 2 γατόψαρα corydoras duplicareus και 3 γαρίδες αμάνο.

Σκέφτομαι να βάλω και κάποια εύκολα φυτά ΄μέσα στο ενυδρείο όπως κερατόφυλλο,ανούμπια κ.τ.λ. και θα ήθελα να ξέρω αν είναι αρκετή η λάμπα των 15 Watt που έχει ήδη το ενυδρείο ή θα πρέπει να προσθέσω μία ακόμη αργότερα?

Επίσης θα δω αρκετή βελτίωση αν τοποθετήσω ανακλαστήρα στην ήδη υπάρχουσα λάμπα του ενυδρείου μου?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Αρκει η λαμπα σου για ανουμπια και κερατοφυλλο, ειναι ευκολα φυτα.Οι συγκατοικοι του μονομαχου δεν

εχουν προβλημα μαζι του;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι περίεργο.Στις γαρίδες δεν δίνει καθόλου σημασία και τα γατόψαρα είναι μόνιμα απασχολημένα στο βυθό του ενυδρείου και δεν τα ενοχλεί.

Καλού κακού βέβαια υπάρχει standby και ένα ενυδρείο 24 λίτρα με φίλτρο και θερμαντήρα για παν ενδεχόμενο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Αξίζει τελικά να βάλω ανακλαστήρα στην λάμπα μου ή όχι κατά την γνώμη σας?

Εαν τον εχεις βαλτον,εαν δεν εχεις δεν αξιζει να παρεις για τα φυτα που εχεις(ειναι ευκολα).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...