Jump to content

ενυδρειο Juwel Rio 180


Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους!

Μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει.

Έκανα αλλαγή νερού, και όπως πάντα έβγαλα την αντλία και θερμαντήρα από ρεύμα. Και όταν γέμισα νερό, έβαλα πάλι στη πρίζα αλλά δεν βάζει μπρος. Τι να κάνω δεν ξέρω. 2 μήνες ενυδρείο είναι, χάλασε κιόλας..

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθισμενο στις αντλιες στα Ριο.Δοκιμασε μηπως ειναι κανενα προσκαιρο κολλημα της φτερωτης,αλλιως την βγαζεις και την πας στο μαγαζι για αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!

Μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει.

Έκανα αλλαγή νερού, και όπως πάντα έβγαλα την αντλία και θερμαντήρα από ρεύμα. Και όταν γέμισα νερό, έβαλα πάλι στη πρίζα αλλά δεν βάζει μπρος. Τι να κάνω δεν ξέρω. 2 μήνες ενυδρείο είναι, χάλασε κιόλας..

Ευχαριστώ.

βγαλε την αντλια εξω απο την θηκη τησ αλλα μην την βγαλεισ απο την πριζα και με ενα μαχαιρι δωσε οθιση στην φταιρωτη το πιθανοτερο ειναι να εχει κολησει

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό να την παρακολουθείς κάθε φορά που το βγάζεις - βάζεις στην πρίζα, αν ξεκινάει να λειτουργεί. Θα δεις να πετάγονται φυσαλίδες και την ορμή του νερού.

Αν μείνει κάποια ώρα στην πρίζα κολλημένο χωρίς να βγάζει νερό και να ψύχεται θα σου χαλάσει!

Αυτό έπαθα σε καινούργια αντλία σε Lido 120.

Ευτυχώς ήταν εντός εγγύησης και μου την αλλάξαν στο pet shop.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εκανες με μαχαιρι την αλλη φορα για σιγουρια να το κανεις με δοκιμαστικο κατσαβιδι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...