Jump to content

επιλογη ψαριων


Recommended Posts

γεια σε ολους.εχω ενα ενυδρειο 80 λιτρα,εχω βαλει μερικα corydoras και σκεπτομαι για gybby,tetra,danio και ενα paradise fish.αναρωτιεμαι αν θα ταιριαξουν η θα εχω προβλημα με το paradise fish

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

Το paradise είναι ψυχρού νερού και μεγαλόσωμο σε σχέση με τα υπόλοιπα, τα guppy θέλουν αλατάκι και σκληρότερο νερό γενικότερα από τα υπόλοιπα μικρά...

...οπότε corydoras, tetra, danio είναι αποδεκτός συνδυασμός με πρόσοχη όμως στο τάισμα γιατί τα danio είναι πολύ γρήγορα και παίζει να μένουν τα άλλα νηστικά, η χρήση ταμπλετών βυθού κρίνεται απαραίτητη για τα corydoras σε αυτή την περίπτωση... :)

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

Το paradise είναι ψυχρού νερού και μεγαλόσωμο σε σχέση με τα υπόλοιπα, τα guppy θέλουν αλατάκι και σκληρότερο νερό γενικότερα από τα υπόλοιπα μικρά...

...οπότε corydoras, tetra, danio είναι αποδεκτός συνδυασμός με πρόσοχη όμως στο τάισμα γιατί τα danio είναι πολύ γρήγορα και παίζει να μένουν τα άλλα νηστικά, η χρήση ταμπλετών βυθού κρίνεται απαραίτητη για τα corydoras σε αυτή την περίπτωση... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εαν βαλεις κορυ βαλε τα αλμπινο και τα αενεους.Γενανε και αχιζει τον κοπο.Και δεν ειναι και τοσο δυσευρετα οσο τα αλλα ειδη των κορυ που μερικα απο αυτα δεν ειναι οωτοκα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...