Jump to content

White Clouds


Recommended Posts

Παιδια,ψαχνομαι για white clouds.Τα αγαπημενα μου ψαρακια ζουν σε θερμοκρασιες των 18-25 το πολυ και γενικα ειναι καλυτερα να τα εχεις χωρις θερμοστατη γυρω στους 22.Εχει καποιος αναλογη εμπερεια για το αν τα καταφερνουν και σε υψηλες θερμοκρασιες..... δηλαδη των 25-28.

Link to comment
Share on other sites

αα!και με τι μπορουν να συμβιωσουν?με αρλεκινους???? :)

Link to comment
Share on other sites

Φώτη τα είχα καλοκαίρι σε φυτεμένο με θερμοκρασίες περιβάλλοντος άνω των 35. Λόγω του ότι το ενυδρείο ήταν ανοικτό και είχα και ανεμιστήρες έφθανα σε θερμοκρασία 28-29. Δεν έχασα κάποιο ψάρι, αλλά το χρώμα τους είχε ατονήσει λίγο, δείγμα προφανώς της δυσφορίας τους. ΙΜΟ στην Ελλάδα το καλοκαίρι δεν νομίζω ότι μπορείς να συντηρείς τα συγκεκριμένα ψάρια χωρίς την καλοκαιρινή αυτή "παρέκλιση".

Link to comment
Share on other sites

Φώτη τα είχα καλοκαίρι σε φυτεμένο με θερμοκρασίες περιβάλλοντος άνω των 35. Λόγω του ότι το ενυδρείο ήταν ανοικτό και είχα και ανεμιστήρες έφθανα σε θερμοκρασία 28-29. Δεν έχασα κάποιο ψάρι, αλλά το χρώμα τους είχε ατονήσει λίγο, δείγμα προφανώς της δυσφορίας τους. ΙΜΟ στην Ελλάδα το καλοκαίρι δεν νομίζω ότι μπορείς να συντηρείς τα συγκεκριμένα ψάρια χωρίς την καλοκαιρινή αυτή "παρέκλιση".

οκ,θα την παλεψω το καλοκαιρι.Ευχαριστω για τις πληροφοριες Χρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...