Jump to content

Προτάσεις ψαριών για νέο ενυδρείο


george1981

Recommended Posts

Καλησπέρα θα ήθελα τις προτάσεις σας για το ενυδρείο μου (Rio 350lt Trigon) σχετικά με το τί ψάρακια να βάλω! Σκέφτομαι για 2 χαρεμάκια και δεν ξέρω αν με παίρνει και για τρίτο... Έχω μέσα moonstones και υπόστρωμα άμμο θαλάσσης και λευκή 3 προς 1 περίπου αναλογία. Η βασική σκέψη μου είναι για Malawi... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε και καλως ηρθες

για να σου πουμε παραπανω σε παρακαλω αναφερε και εξοπλισμο και βασικα φιλτρανση αμα μπορεις ,

οσο για τα ψαρια με τα λιτρα σου εχεις καμποσες επιλογες

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε και καλως ηρθες

για να σου πουμε παραπανω σε παρακαλω αναφερε και εξοπλισμο και βασικα φιλτρανση αμα μπορεις ,

οσο για τα ψαρια με τα λιτρα σου εχεις καμποσες επιλογες

Οπως ειπε και ο φιλος olimpiakakias οι αφρικανες θελουν καλη φιλτρανση.Τι εχεις κατα νου;

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο φιλος olimpiakakias οι αφρικανες θελουν καλη φιλτρανση.Τι εχεις κατα νου;

Καλώς σας βρήκα.... :rolleyes: Έχετε δίκιο παιδιά σορρυ για την παράλειψη! Το φίλτρο που χρησιμοποιώ εiναι το Eheim 2028 Proffesionnel II :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο ειναι καλο και αξιοπιστο φιλτρο , αμα λειτουργησεις και το φιλτρο της juwel πιστευω δεν θα εχεις προβλημα .οσο για τα ψαρια ειμαι της γνωμης να βαλεις ενα ειδος μπουνα πχ labeotropheus trewavasae για να εχεις μεγαλη ποικηλια χρωματων ενα χαρεμι 6-10 ατομα ενα αρσενικο βεβεαια γιατι ειναι και επιθετικα ,με καταλληλη διακοσμηση βεβαια .εκει ειναι που θα δεις αληθινη συμπεριφορα

η 2 χαρεμια απο 2 ειδη ,ενα λιγοτερο επιθετικο απο το αλλο

Έγινε επεξεργασία - olimpiakakias
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...