Jump to content

νεο ενυδρειο Juwel


Recommended Posts

παιδια καλησρερα μολις εστησα το νεο μου ενυδρειο juwel 180l.αυτη τι στιγμη ξεκινησε το στρωσιμο.εχω σκοπο σε 2 μηνες να βαλω δισκους αλλα στο μαγαζι μου ειπαν τα ψαρια αυτα θελουν πολυ δπυλεια!προς το παρον θελω να σας ρωτησω τι ψαρια ταιριαζουν με τους δισκους να τα βαλω για αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι η πρωτη σου επαφη με ψαρια μην σκεφτεσαι τους δισκους, γιατι πολυ πιθανον να σου πεθανουν και να στεναχωρηθεις... Αν απο την αλλη εχεις αρκετη αυτοπεποιθηση, θα σε βοηθησουν οι δισκαδες του φορουμ :thumbup: Επισης στα 180λτ δεν μπορουν να μπουν πολλοι δισκοι, οι οποιο ειναι καλο να πηγενουν σε κοπαδακι[6+]..

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή όπως και να χει :thumbup:

Ειναι αλήθεια πως οι δίσκοι δεν ειναι και απο τα ποιο ευκολα ψάρια (για αρχη τουλάχιστον)

Επίσης να ξέρεις πως τα λιτρα σου θεωρούνται σχετικά λίγα για αυτά τα ψάρια, αν σκευτεις πως ειναι κοπαδόψαρα (4+ με αναλογία 40-50 λιτρα το ψάρι)...

Οπως και να χει η αποφαση ειναι δική σου και μιας και ρωτησες για συγκάτοικους....θα πρεπει να ειναι ύσηχα ψάρια και με αντοχες σε θερμοκρασίες δίσκων (28-30).

καποια απο αυτα ειναι.

Ροδοστομοι

Καρδιναλιοι

καποια cory

αρκετα ειδη ancistrus

μικροκιχλίδες Αμερικης

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησρερα μολις εστησα το νεο μου ενυδρειο juwel 180l.αυτη τι στιγμη ξεκινησε το στρωσιμο.εχω σκοπο σε 2 μηνες να βαλω δισκους αλλα στο μαγαζι μου ειπαν τα ψαρια αυτα θελουν πολυ δπυλεια!προς το παρον θελω να σας ρωτησω τι ψαρια ταιριαζουν με τους δισκους να τα βαλω για αρχη?

ευχαριατω για τη συμμετοχει σας.δηλαδη στα 180 ποσιυς δισκους παιρνει?παιδια οι δισκοι ειναι τρελα!!!!!!!αν εχετεκαποια φωτο απο τροπικα που να ειναι ομορφα στειλτε θελω προτασεις απο παλιοτερους!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...