Jump to content

μικρο ψαρι κυνηγαει μεγαλο!!!!!


Recommended Posts

παιδεια καλησπερα!απιστευτο!εψαχνα σημερα να παρω oranda γυρισα ολα τα pet shop της χαλκιδας δεν εβρισκα ωσπου στο τελευταιο που πηγα ειχε κατι πολυ μεγαλα υγιεστατα orand red cup!πηρα ενα χωρις χωρις δευτερη σκεψη.το ενα ενυδρειο που εχω ειναι juwel 180l και ενα resun 40 l και τα δυο με υγειι χρυσοψαρα!παω λοιπον σπιτι ολο χαρα να βαλω στο 180 το μεγαλο πανεμορφο oranda και ακοθστε τι γινετε με στο ενυδρειο ειχα ακομα ενα ιδιο oranda red cup αλλα σε πολυ μικροτερο μεγεθος.απτη στιγμη πουεβαλα το μεγαλο μεσα το μικρο δεν το αφηνε σε ησυχια του εκανε επιθεση κανονικα απιστευτο το θεαμα!!!!αναγκαστικα λοιπον να παρω το μικρο και να το παω στο 40αρη!τι να κανω πειτε μου μου αρεσουν και τα δυο πως θα συμβιωσουνουν ειρηνικα στον ιδιο χωπο??????

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν είναι θέμα μεγεθούς αλλά παλαιότητας μέσα στο ενυδρείο! Ο παλιός είναι αλλιώς όσο κι αν κοκορεύεται ο νέος! Αυτό ισχύει γενικώς με τα ψάρια. Βέβαια για τα oranda μπορεί να φταίνε και α΄λλα πράγματα που προσωπικά δεν γνωρίζω.... Ας πούνε και οι γνώστες!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν είναι θέμα μεγεθούς αλλά παλαιότητας μέσα στο ενυδρείο! Ο παλιός είναι αλλιώς όσο κι αν κοκορεύεται ο νέος! Αυτό ισχύει γενικώς με τα ψάρια. Βέβαια για τα oranda μπορεί να φταίνε και α΄λλα πράγματα που προσωπικά δεν γνωρίζω.... Ας πούνε και οι γνώστες!

σευχαριστω για της πληροφοπιες φιλε μου αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ειναι ακριβως τα ιδια ψαρια με τεραστια δια φορα μεγαθους και αποτι διαβαζω στο φορουμ τα oranda ειναι πολυ φιλικα μεταξυ τους και ειναι τρελο ειναι σαν το δαυιδ με το γολιαθ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...