Jump to content

ΓΥΑΛΙΝΟ ΓΑΤΟΨΑΡΟ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! :D

ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΑΠΟ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ 15ΛΙΤΡΩΝ :thumbup: ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗ ΚΗΦΗΣΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΤΛΙΑ, ΦΙΛΤΡΟ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΛΑΜΠΑ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΓΙΑ ΦΩΣ (ΕΧΕΙ ΥΠΟΔΟΧΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ)ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΠΛΙΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΧΑΛΙΚΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΣΤΡΩΣΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΑΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΛΙΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΜΕΣΑ ΕΝΑ ΜΟΝΟΜΑΧΟ...ΤΟ ΝΕΡΟ ΓΙΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ...ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΠΗΡΑ 3 ΓΚΑΠΙ 1ΓΛΥΦΤΗ ΚΑΙ 1 ΓΥΑΛΙΝΟ ΓΑΤΟΨΑΡΟ ΤΟΥΣ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ ΠΗΡΓΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΤΡΥΠΕΣ ΓΙΑ ΦΩΛΙΤΣΕΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΠΛΙΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΤΑ ΒΑΛΩ. :thumbup:

ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΘΟΛΩΣΕ :D ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΘΟΛΩΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΗ ΠΑΘΟΥΝ ΤΠΤ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ... ΠΗΡΑ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ,ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΕΡΙΞΑ ΑΝΤΙΧΛΩΡΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΘΟΛΩΣΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΦΙΛΤΡΟ ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΜΠΛΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΟΥΝ.

ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΕΦΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΥΑΛΙΝΟ ΓΑΤΟΨΑΡΟ ΔΕ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΦΥΛΛΑΡΑΚΙΑ ΤΗ ΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ... ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ... :thumbup:

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΕΘΑΝΕ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ...

ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ...

Α! ΚΑΙ ΤΟ ΘΟΛΟ ΝΕΡΟ ΕΧΕΙ ΑΣΠΡΟ ΧΡΩΜΑ...

Link to comment
Share on other sites

Απο το μαγαζι δεν σου ειπαν τιποτα περι στρωσιματος βιολογικου υλικου;

Και κατι αλλο βασικο.Οταν πηρες το ενυδρειο σου εδωσαν οι ιδιοι επι τοπου και ψαρια;

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΘΟΛΩΣΕ :thumbup: ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΘΟΛΩΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΗ ΠΑΘΟΥΝ ΤΠΤ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ... ΠΗΡΑ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ,ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΕΡΙΞΑ ΑΝΤΙΧΛΩΡΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΘΟΛΩΣΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΦΙΛΤΡΟ ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΜΠΛΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΟΥΝ.

ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΕΦΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΥΑΛΙΝΟ ΓΑΤΟΨΑΡΟ ΔΕ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΦΥΛΛΑΡΑΚΙΑ ΤΗ ΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ... ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ... :thumbup:

Δηλαδη αντιχλωριο εριξες αφου εριξες τα ψαρια,αν καταλαβα καλα;Για το φιλτρο γινε πιο συγκεκριμενη.Το μπλε και μαυρο δεν λενε κατι.Απο την αρχη βεβαια,επρεπε να αφησεις μονο του τον μονομαχο.Κακως εβαλες τα υπολοιπα ψαρια.Οταν λες οτι το νερο ειναι ασπρο,σαν αραιωμενο γαλα δηλαδη;Βαλε καποια φωτογραφια.Θα βοηθησει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Απο το μαγαζι δεν σου ειπαν τιποτα περι στρωσιματος βιολογικου υλικου;

Και κατι αλλο βασικο.Οταν πηρες το ενυδρειο σου εδωσαν οι ιδιοι επι τοπου και ψαρια;

ΝΑΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗ ΚΗΦΗΣΙΑ ΠΗΡΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟΜΑΧΟ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΨΑΡΑΚΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...ΜΕΤΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ...

ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΧΘΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΤΡΩΝΕ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ.

ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΥΑΛΙΝΟ ΓΑΤΟΨΑΡΟ ΔΕ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ...

ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΟΣΩ ΝΑ ΦΑΕΙ???

ΜΟΛΙΣ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΙ ΠΕΙΜΕΝΩ...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αντιχλωριο εριξες αφου εριξες τα ψαρια,αν καταλαβα καλα;Για το φιλτρο γινε πιο συγκεκριμενη.Το μπλε και μαυρο δεν λενε κατι.Απο την αρχη βεβαια,επρεπε να αφησεις μονο του τον μονομαχο.Κακως εβαλες τα υπολοιπα ψαρια.Οταν λες οτι το νερο ειναι ασπρο,σαν αραιωμενο γαλα δηλαδη;Βαλε καποια φωτογραφια.Θα βοηθησει πολυ.

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΦΙΛΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΦΕΡΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΣΕΨΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΚΟΥΤΙ

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο σου εχει σηκωσει αμμωνια(και λογικο ειναι αφου ειναι αστρωτο).

Τα λιτρα του ενυδρειου σου ειναι πολυ λιγα για τα ψαρια που εβαλες.

Οταν λες οτι αλλαξες το φιλτρο και περιμενεις,τι εννοεις;

Βακτηρια,αντιχλωριο εχεις παρει;

Link to comment
Share on other sites

post-10496-1230636969_thumb.jpg

Δηλαδη αντιχλωριο εριξες αφου εριξες τα ψαρια,αν καταλαβα καλα;Για το φιλτρο γινε πιο συγκεκριμενη.Το μπλε και μαυρο δεν λενε κατι.Απο την αρχη βεβαια,επρεπε να αφησεις μονο του τον μονομαχο.Κακως εβαλες τα υπολοιπα ψαρια.Οταν λες οτι το νερο ειναι ασπρο,σαν αραιωμενο γαλα δηλαδη;Βαλε καποια φωτογραφια.Θα βοηθησει πολυ.

ΟΙ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ

post-10496-1230636942_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο σου εχει σηκωσει αμμωνια(και λογικο ειναι αφου ειναι αστρωτο).

Τα λιτρα του ενυδρειου σου ειναι πολυ λιγα για τα ψαρια που εβαλες.

Οταν λες οτι αλλαξες το φιλτρο και περιμενεις,τι εννοεις;

Βακτηρια,αντιχλωριο εχεις παρει;

ΑΝΤΙΧΛΩΡΙΟ ΕΡΙΞΑ ΒΑΚΤΗΡΙΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΡΙΞΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ?

ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΩΝΙΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ?ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΝΑ ΡΙΞΩ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ?

ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΩΣ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΙΤΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ...

ΔΕΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΙΣΩΣ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο που έχεις ΔΕΝ είναι έτοιμο να φιλοξενήσει ψάρια.

Για να μην κάνουν τα ψαράκια σου παρέα με την νεκροκεφαλή, θα πρέπει να τα δώσεις το συντομότερο σε φίλο με ΣΤΡΩΜΕΝΟ ενυδρείο, ή να τα επιστρέψεις στο κατάστημα .

Διάβασε προσεκτικά τις παρακάτω οδηγίες και όταν οι μετρήσεις του νερού είναι μηδενικές ξεκινάς να βάλεις το πρώτο σου ψαράκι

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=18301

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΧΛΩΡΙΟ ΕΡΙΞΑ ΒΑΚΤΗΡΙΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΡΙΞΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ?

ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΩΝΙΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ?ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΝΑ ΡΙΞΩ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ?

ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΩΣ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΙΤΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ...

ΔΕΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΙΣΩΣ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ

Αυτη την στιγμη το ενυδρειο σου εχει φουλ αμμωνια(ακομα δεν εχω καταλαβει τι φιλτρο εχεις) και τα ψαρια υποφερουν.Τα λιτρα σου ειναι πολυ λιγα και ''αρκουν''μονο για τον μονομαχο.Με στρωμενο ενυδρειο παντα.

Απο περιεργεια αν εχεις το τηλ του μαγαζιου,παρε και πες οτι εχεις γραψει και σε εμας να δουμε τι θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες,τα ψαρια σου δεν ταιριαζουν μεταξυ τους και σιγουρα θα εχεις κι αλλους θανατους.Δωσε καπου τα ψαρακια.Διαβασε το link που εχει πιο πανω.Οταν με το καλο γινουν ολα αυτα να βαλεις εναν μονομαχο με φυτα και θα δεις οτι θα βγεις δικαιομενη!μην στεναχωριεσε δεν φταις εσυ.Κατι αλλο,το μαγαζι στο Κερατσινι πιο ειναι?γιατι ειμαστε γειτονες και πολυ θα ηθελα να το μαθω.Πες μου το σε πρωσοπικο μυνημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες,τα ψαρια σου δεν ταιριαζουν μεταξυ τους και σιγουρα θα εχεις κι αλλους θανατους.Δωσε καπου τα ψαρακια.Διαβασε το link που εχει πιο πανω.Οταν με το καλο γινουν ολα αυτα να βαλεις εναν μονομαχο με φυτα και θα δεις οτι θα βγεις δικαιομενη!μην στεναχωριεσε δεν φταις εσυ.Κατι αλλο,το μαγαζι στο Κερατσινι πιο ειναι?γιατι ειμαστε γειτονες και πολυ θα ηθελα να το μαθω.Πες μου το σε πρωσοπικο μυνημα.

............ΠΗΡΑ ΕΝΑ 15ΛΙΤΡΩΝ :thumbup: ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗ ΚΗΦΗΣΙΑ...............

Έγινε επεξεργασία - NAVY
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗ ΚΗΦΗΣΙΑ ΠΗΡΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟΜΑΧΟ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΨΑΡΑΚΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...ΜΕΤΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ...

ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΧΘΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΤΡΩΝΕ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ.

ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΥΑΛΙΝΟ ΓΑΤΟΨΑΡΟ ΔΕ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ...

ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΟΣΩ ΝΑ ΦΑΕΙ???

ΜΟΛΙΣ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΙ ΠΕΙΜΕΝΩ...

Link to comment
Share on other sites

post-10496-1230636969_thumb.jpg

ΟΙ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ

Αυτο το μπλε,δεν ειναι φιλτρο,αλλα μπλε σφουγκαρι,το οποιο ηταν μεσα στο φιλτρο.Αν περιειχε μονο σφουγκαρια,τοτε θα πρεπει να αντικαταστησεις καποια,με βιολογικο υλικο.Και για ολα θα συμφωνησω με τον NAVY.Κανε κατι γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ΠΑΙΔΙΑ

1000 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ :thumbup:

ΕΙΧΑΤΕ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΩΝΙΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΙΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΓΥΑΛΙΝΟ ΓΑΤΟΨΑΡΟ??? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ΠΑΙΔΙΑ

1000 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ :thumbup:

ΕΙΧΑΤΕ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΩΝΙΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΙΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΓΥΑΛΙΝΟ ΓΑΤΟΨΑΡΟ??? :thumbup:

Ώπα.... τί εννοείς το έφτιαξες και είναι εντάξει???

Το link που έβαλε ο NAVY το διάβασες?

Το γατοψαρο θα σου πρότεινα να το δώσεις πίσω στο μαγαζί που το πήρες.

Θα σε παρακαλούσα να ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ αυτά που σου λέμε αν δεν θες να έχεις προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

γυαλινο γατοψαρο?

μπορεις να ανεβασεις μια φωτο του?

Μάλλον αυτό εννοεί!

Glass%20Cat.jpg

Στα υπόψη πως είναι κοπαδόψαρο και θα πρέπει να είναι σε μία ομαδα των 7-10 ατόμων.... Και φυσικά ούτε που να σκεφτείς να πάρεις και άλλα για να συμπληρώσεις το κοπάδι!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ΠΑΙΔΙΑ

1000 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ :thumbup:

ΕΙΧΑΤΕ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΩΝΙΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΙΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΓΥΑΛΙΝΟ ΓΑΤΟΨΑΡΟ??? :thumbup:

περιμένουμε μια απάντηση στο πως το έφτιαξες το προβλημα με την αμμωνία......... :D

Link to comment
Share on other sites

Σταματα επιτοπου το ταισμα. (αφου κανεις τα παρακατω, μετα απο 3-4 μερες ξαναταιζεις)

Το ενυδρειο δεν χωραει τα ψαρια που εχεις.

Απο ολα αυτα τα ψαρια μονο το μονομαχο κρατας, τα αλλα τα επιστρεφεις πισω στα καλο πετσοπ της γειτονιας σου και στα κανει αλλαγη με SafeStart της Tetra ή Nitrvec της Sera, υγρο τεστ αμμωνιας (ΝΗ3/ΝΗ4) της APi και στικακια της eSHa για τα υπολοιπα τεστ.

Κανεις μια μεγαλη αλλαγη νερου (50%) ιδιας θερμοκρασιας με του ενυδρειου και με αντιχλωριο και προσθετεις SafeStart της Tetra ή Nitrvec της Sera. (συμφωνα με τις οδηγιες)

Επαλαναμβανεις το ιδιο καθε μερα για 3-4 μερες και μετα κανεις πιο αραιες αλλαγες και σε μικροτερο ποσοστο μεχρι να στρωσει.

Θα εχει στρωσει οταν η αμμωνια (ΝΗ3) και τα νιτρωδη (ΝΟ2) ειναι μηδεν, και τα νιτρικα (ΝΟ3) πανω απο μηδεν.

Τοτε λοιπον θα κοιτας να κρατας τις τιμες με εβδομαδιαιες αλλαγες, για αμμωνια και νιτρωδη στο μηδεν και 0-25 για τα νιτρικα.

ΔΙΑΒΑΣΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΑΥΤΟ http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=18301

οι μετρησεις για να στρωσει το ενυδρειο πρεπει να προχωρουν καπως ετσι : http://www.bestfish.com/newtank3.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιουμε απορρυπαντικα στα ενυδρειακα υλικα.

Αν θελεις να αποστειρωσεις κατι, το βουτας για 5 λεπτα (αναλογα), σε διαλυμα απο 19 μερη νερο και 1 μερος χλωρινη.

Μετα το ξεπλενεις πολυ καλα με νερο και για σιγουρια το αφηνεις σε διαλυμα νερου με αντιχλωριο (τριπλη δοση)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΧΑΛΑΡΩΤΕ!

ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟΡΥΠΑΝΤΙΚΑ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ.

ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ ΑΔΙΑΖΟΝΤΑΣ ΟΛΟ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΞΕΠΛΕΝΟΝΤΣ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΕΝΑ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΠΗΚΑΝ ΜΕ ΑΠΟΧΗ ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΠΑΛΙΟΥ ΝΕΡΟΥ...ΚΑΙ ΕΡΙΚΣΑ ΜΕΣΑ ΑΝΤΙΧΛΩΡΙΟ ΟΠΩΣ ΕΡΙΧΝΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΒΑΚΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗ SERA

ΤΟ ΓΑΤΟΨΑΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΤΕ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΔΕ ΜΟΥ ΤΑ ΕΒΓΑΖΕ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΤΑ ΜΝΜ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΤΩΡΑ

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

μπορει να γινομαστε λιγο υπερβολικοι αλλα για το καλο σου το κανουμε!

ελπιζω ολα να πανε καλα κ να μην αντιμετοπισεις αλλα προβληματα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα.

Χαλαρα ειμαστε ολοι, αλλα δεν εχεις καταλαβει μαλλον τι γραφτηκε πιο πανω.

Αν σε ενδιαφερει το θεμα, ξαναδιαβασε τα.

Καλη συνεχεια.

ΥΓ η υπενθυμιση περι απορρυπαντικων ηταν γενικα για οποιον διαβαζει, οπως και ολα τα υπολοιπα που γραφτηκαν πιο πανω, ασχετα αν θα τα ακολουθησεις εσυ ή οχι.

(μαλλον οχι) :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...