Jump to content

Nanacara Anomala


Panos1990

Recommended Posts

Μου γεννησε η θυληκια η οποια το τελευταιο καιρο, μονο κρυβοταν, εχει αλλαξει χρωμα απο γκρι σε σκουρο καφε-μαυρο με κιτρινες σκουρες πινελιες στην ραχη!!! Και μολις τωρα ειδα μωρακια!!!! Ειναι καμια 30 περιπου και τρεχουν απο εδω και απο εκει και η μαμα τα κυνηγαει :thumbup:

Να φοτο!!! :thumbup::thumbup::D:D

[θα προσπαθησω να βγαλω και αλλες, γιατι ειναι πολυ μικρα και ισα ισα που τα πιανει ο φακος]

Υ.Σ. Τι τα ταιζω αυτα???

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια χαζομπαμπά!

Τα ταϊζεις ότι όλα τα μικρά! Infusοria, αρτέμια, σπιρουλίνα, daphnia.... Γενικώς πλούσιες πρωτεϊνικά τροφές οι οποίες να χωράνε στο στόμα τους!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειχα παρει μια της Tropica, για τις γαριδες η οποια ειναι σε σκονη, ξερεις αυτη με την πολυ σπιρουλινα... Νομιζω οτι κανει, αλλα εριξα σημερα και δεν της εδωσαν σημασια.. Τι λες?

Υ.Σ. Ειναι γλυκες..!!!!!! (ναι το δεχομαι το χαζομπαμπας :thumbup: )

Link to comment
Share on other sites

Αύριο (Σάββατο) που είναι ανοιχτά τα καταστήματα πήγαινε πάρε την ΟΠΟΙΑ τροφή για μωρά. Προσωπικά έχω τροφή σκονή η οποία προοθείται και καλά μόνο για τα γκάπυ αλλά όλες οι τροφές μπορούν να χρησιμοποιηθούν στα περισσότερα ψάρια. Πάρε επίσης πρωτεϊνικές τροφές σε μορφή ταμπλέτας της οποίες μπορείς να τις βάζεις μέσα σε μία χαρτοπετέτα και να την κοπανάς με ένα σφυράκι. Έτσι γίνονται πούδρα και μπορούν να ζρησιμοιηθούν σε μωρά. Τέλος υπάρχει η δοκιμασμένη λύση της ζωντανής αρτέμιας. Θέλει όμως 48 ώρες να εκκολαφθεί!

Να ξέρεις πως όσο είναι μικρά έχουν ανάγκή συνεχούς τροφής! Αν αρχίσουν να σου ψοφάνε σημαίνει πως δεν έχουν τροφή. Κανονικά θέλουν κάθε 3-4 ώρες τάισμα! Το πλεονέκτημά σου είναι πως βλέπω φυτεμένο ενυδρείο, οπότε όλο και κάτι θα βρίσκουν να τσιμπολογάνε!

Link to comment
Share on other sites

strormtrooper - νταντά αμέσου δράσεως!

Τα μωρά είναι τόσο μικρά που δεν καταλαβαίνεις αν τρώνε, οπότε μην ανησυχείς φίλε pano και ειδικά στο φυτεμένο βρίσκουν χόρτα: ραδίκια, ζωχούς κ.α.!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Πάνο!

Να σου ζήσουν! :huh:

Πρωτοχρονιάτικο δωράκι!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδαρε!!!

Να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!

Αντε και σε apisto... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφα,Πανο να σου ζησουν! :huh:

Link to comment
Share on other sites

πανέμερφα και γλυκούλια είναι τα μωράκια σου!να σου ζήσουν!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οποιος μου βρει τι ειναι αυτα κερδιζει..[κατι, δεν μου ερχεται τωρα :huh: ]

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Οποιος μου βρει τι ειναι αυτα κερδιζει..[κατι, δεν μου ερχεται τωρα :huh: ]

:thumbup: Ωραία αυγουλάκια!!!

Να σου ζήσουν !!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...