Jump to content

Περι ξύλων/ριζών


marly

Recommended Posts

Θα ήθελα τα φώτα σας στο θέμα ξύλων/ριζών. Ποιο ή ποια είδη είναι κατάληλα για ενυδρεία? Πρέπει να είναι αποκλειστικά από μαγαζί με ενυδρειακά? Το είδος ξύλου ιρόκο απο Αφρική μπορεί να μπει σε ενυδρείο(αφου βραστεί πρώτα)?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τα φώτα σας στο θέμα ξύλων/ριζών. Ποιο ή ποια είδη είναι κατάληλα για ενυδρεία? Πρέπει να είναι αποκλειστικά από μαγαζί με ενυδρειακά? Το είδος ξύλου ιρόκο απο Αφρική μπορεί να μπει σε ενυδρείο(αφου βραστεί πρώτα)?

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=167248

Link to comment
Share on other sites

Καλό! Αν ήταν εύκολο θα ήθελα λίγη βοήθεια ακόμα... Δεν έχω ακόμα μπει στο πνεύμα της ενυδρειακής ορολογίας. Σας βάζω σε κόπο και ζήτω συγνώμη αλλα πρέπει να καταλάβω για να μάθω.

Εύχαριστω προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλό! Αν ήταν εύκολο θα ήθελα λίγη βοήθεια ακόμα... Δεν έχω ακόμα μπει στο πνεύμα της ενυδρειακής ορολογίας. Σας βάζω σε κόπο και ζήτω συγνώμη αλλα πρέπει να καταλάβω για να μάθω.

Εύχαριστω προκαταβολικά!

Ρώτα ότι θες και όποιος ξέρει θα σου απαντήσει. Τί δεν καταλαβαίνει από ορολογία? Όσον αφορά το Ιρόκο που ρώτησες, προσωπικά δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό, καθότι σαν ξύλο έχει φυσικό λάδι στις ίνες του και δεν ξέρω τλι επιπτώσεις μπορεί να έχει μέσα σε ενυδρείο!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βλέπω στο προφίλ σου να γράφεις 50L με διάφορα είδη... Επειδή τα 50L είναι λίγα για να έχεις πολλά ψαράκια, μήπως θα ήθελες να μας παρουσιάσεις και το ενυδρείο σου μπας και βοηθήσουμε και σ'αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρει κάποιος να μου πεί για την καρύδα?Τις έχω δει σε ενυδρεία.Ποιά προετοιμασία χρειάζεται πριν μπούν στο ενυδρείο?

Link to comment
Share on other sites

είμαι σίγουρος ότι έχω διαβάσει εδώ σε κάποιο thread για την προετοιμασία της καρύδας, αλλά δεν θυμάμαι που. Αν ρίξεις μια ματιά θα το βρεις!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!Είναι αυτό που έψαχνα.Βασικά θέλω να βάλω ¨βάση¨ σε μια ανούμπια γιατί δεν έχω υπόστρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...