Jump to content

αλατι για ενυδρειο


Recommended Posts

θελω να μαθω κατα ποσο το ενυδρειακο αλατι κανει καλο στα χρυσοψαρα? γιατι απο οσα καταλαβα εκτος του οτι δεν θεραπευει εχω τιν εντυπωση οτι χειροτερυει την κατασταση!αν καποιος εχει παρομοιο προβλημα ας το συζητησουμε κατα ποσο κανει καλο το αλατι?

Link to comment
Share on other sites

παντως κατεληξα οτι απο τη μερα που εβαλα αλατι στα ενυδρεια μου ειχα σοβαρα προβληματα και ειπα οτι κατι δεν ειναι σωστο πηρα αποφαση να αλλαξω ολο το νερο απο τα ενυδρεια και το εκανα!δεν εβαλα αλατι σκετο νερακι και αντιχλωριο!τα ψαρια μου σας πληροφορω αναστηθηκαν τερμα τα ξυσιματα τερμα τα ασπρα σημαδια και αλλα!μεγαλη διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

παντως κατεληξα οτι απο τη μερα που εβαλα αλατι στα ενυδρεια μου ειχα σοβαρα προβληματα και ειπα οτι κατι δεν ειναι σωστο πηρα αποφαση να αλλαξω ολο το νερο απο τα ενυδρεια και το εκανα!δεν εβαλα αλατι σκετο νερακι και αντιχλωριο!τα ψαρια μου σας πληροφορω αναστηθηκαν τερμα τα ξυσιματα τερμα τα ασπρα σημαδια και αλλα!μεγαλη διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη γιατί εβαλες αλάτι εξαρχής, και σε τί αναλογία ανα λίτρο;

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος σε ολα τα φορουμ προτεινουν οι εμποιροτεροι να το χρησιμοποιουμε αλατι ακομα και για προληψη!εγω εβαζα τυροκομικο 1 γραμμαριο για καθε λιτρο

Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβετε τα ψαρια μου ξινονταν τρελα! παντου το νερο ειχε ηδη αλατι αλλα το πραμα χειροτερευε ριχνω προτοζιν αλλα ιδια κατασταση!τοτε αλλαξα ολο το νερο χωρις να προσθεσω τιποτα παρα μονο αντιχλωριο και αυτοματα δεν ξαναξιστηκαν οσο και να ακουγετε τρελο ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Τα χρυσόψαρα δεν έχουν ανάγκη το αλάτι στο περιβάλλον τους. Επίσης το είδος του αλατιού που χρησιμοποίησες δεν ξέρω κατά πόσο κάνει για ενυδρείο. Όπως και να έχει, αφού τώρα είσαι καλά, απλά μην ξαναβάλεις!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...