Jump to content

Ενυδρείο 240lt και Pangasius?


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργιος στο forum όπως και στο μελλοντικό στήσιμο ενός ενυδρείου. Σκέπτομαι να αγοράσω ένα ενυδρείο 240lt και αυτό που είδα και μου άρεσε τρελά σαν ψάρι ήταν ένα Pangasius hypophthalmus. Η απορία μου είναι με το μέγεθος του ψαριού και την ανάπτυξή του. Εκεί που ρώτησα για την αγορά του, μου είπαν ότι ανάλογα το ενυδρείο είναι και η ανάπτυξη του ψαριού. Αυτό που είχε εκεί ήταν περίπου 30cm και ίσως λίγο μεγαλύτερο. Στην ερώτησή μου εάν μεγαλώνει άλλο μου απάντησε άντε να φτάσει 50 με 60cm. Θα ήθελα την γνώμη σας πάνω στο θέμα αυτό, σχετικά με το ψάρι και το πόσο μεγαλώνει και εάν μπορώ όντος να κάνω ένα Pangasius συγκάτοικό μου. Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!

φιλε μου αυτα τα ψαρια δεν ειναι για ενυδρεια.

το τελικο τους μεγεθος ξεπερνα το 1 μετρο.

αυτοι σου ειπαν 50-60 ποντους γιατι δυσκολα θα υπαρξει ενυδρειο που να το χωρεσει κ ακομα πιο δυσκολο να προλαβει να μεγαλωσει τοσο.

Έγινε επεξεργασία - antonis t83
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!

φιλε μου αυτα τα ψαρια δεν ειναι για ενυδρεια.

το τελικο τους μεγεθος ξεπερνα το 1 μετρο.

αυτοι σου ειπαν 50-60 ποντους γιατι δυσκολα θα υπαρξει ενυδρειο που να το χωρεσει κ ακομα πιο δυσκολο να προλαβει να μεγαλωσει τοσο.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!

φιλε μου αυτα τα ψαρια δεν ειναι για ενυδρεια.

το τελικο τους μεγεθος ξεπερνα το 1 μετρο.

αυτοι σου ειπαν 50-60 ποντους γιατι δυσκολα θα υπαρξει ενυδρειο που να το χωρεσει κ ακομα πιο δυσκολο να προλαβει να μεγαλωσει τοσο.

:thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ολοι οι πετσοπαδες για το συγκεκριμενο ψαρι λενε τα ιδια?

Link to comment
Share on other sites

To 'κακο' με αυτα τα ψαρια ειναι οτι χτυπαει στο ματι,ετσι ο αρχαριος ενθουσιαζετε με αυτο και με τα λογια του πετσοπα το αγοραζει αμεσως!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...