Jump to content

καθαριζοντας το φιλτρο


Recommended Posts

λοιπον εχτες καθαριζα το 10λτρ εξωτερικο φιλτρο μου.... καθως ξεπλενα τα πλαστικα μπαλακια του πατου του φιλτρου μεσα στη μπανιερα.... παρατηρησα κατι να κουνιεται. Εριξα μια καλυτερη ματια και τι να δω? μια σχεδον νεογεννητη καραβιδουλα που παλεβε να σωθει.... την πηρα και την εβαλα ξανα στο ενυδρειο σε ειδικη θηκη....

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ? Τι να ειχε συμβει? Ξερει καποιος αν οι καραβιδες κανουν αυγα ή ζωακια?

Το σημαντικο ειναι οτι το καινουριο μελος του ενυδρειου φαινεται να χαιρει ακρας υγειας

Έγινε επεξεργασία - complex
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ

Απο οτι ξερω αυγα κανουν .

Μονο τωρα προσεχε τα ψαρια σου, μην γεινουν γευμα του νεου σου μελους. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ

Απο οτι ξερω αυγα κανουν .

Μονο τωρα προσεχε τα ψαρια σου, μην γεινουν γευμα του νεου σου μελους. :thumbup:

ναι ναι... την εχω βαλει σε θηκη για νεογεννητα.. δεν μπορουν να την ακουμπησουν... λες λοιπον το φιλτρο να ρουφηξε τα αυγα?

Link to comment
Share on other sites

δεν το ήξερα ότι κάνουν αυγά! Σούπερ.. θα ήθελα να δω φωτογραφίες κάποια στιγμή! Μπράβο ρε φιλαράκο, να σου ζήσει. Αν έχεις και ψαράκια μέσα φτόντισε να της φτιάξεις καμιά φωλίτσα με πέτρες γιατί από όσο ξέρω και να μεγαλώσει όταν αλλάζει κάλλυμα χρειάζεται κρυψώνα για να μην τη φάνε τα ψαράκια!

Link to comment
Share on other sites

δεν το ήξερα ότι κάνουν αυγά! Σούπερ.. θα ήθελα να δω φωτογραφίες κάποια στιγμή! Μπράβο ρε φιλαράκο, να σου ζήσει. Αν έχεις και ψαράκια μέσα φτόντισε να της φτιάξεις καμιά φωλίτσα με πέτρες γιατί από όσο ξέρω και να μεγαλώσει όταν αλλάζει κάλλυμα χρειάζεται κρυψώνα για να μην τη φάνε τα ψαράκια!

thanx... psaxnontas kalytera to enydreio vrika alli mia mikri krymeni-thameni kato apo mia petra....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...