Jump to content

ασπρη θαμπαδα


Recommended Posts

εχω ενα προβλημα με το ενυδρειο μου.οταν το εστησα πριν βαλω τα ψαρια το νερο ηταν κρυσταλο.δουλευε ετσι για τρεις μερες.εχω εξωτερικο φιλτρο tetratec ex700,αεραντλια,θερμοστατη στους 24 βαθμους,ψιλο χαλικι και ψευτικα φυτα.με το που εβαλα τα ψαρια μετα απο λιγες μερες εμφανιστικε η θολουρα.το εχω το ενυδρειο σχεδον 40 ημερες.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

εριξα sera nitrivec και ακολουθησα τις οδηγιες.μετα εβαλα για αρχη τα 4 gourami για μερικες μερες και μετα τα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυξησε λιγο την θερμοκρασια σου στους 26..

Στο φιλτρο εχεις βαλει καθολου "υαλοβαμβακα"?

Link to comment
Share on other sites

εχει 2 φυλλα υαλοβαμβακα.θα ανεβασω λιγο την θερμοκρασια και θα περιμενω να δω τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι και απο τον υαλοβαμβακα να ξερεις βγαζει ολο κατι τριχουλες αυτος και το νερο ποτε δεν ειναι κρυσταλο παντα κατι αιωρειται.προσωπικη μου γνωμη -αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Μηλαμε για ενυδρειακης χρησης "βαμβακι"

Μπορει να θελει αλλαγμα..

Αν το δεις και βρομιζει πολυ αλλαξε το...

Link to comment
Share on other sites

Η θολούρα που παρατήρησες μετά την εισαγωγή ψαριών σε μέχρι πρότινως άδειο ενυδρείο μπορεί να σημαίνει ύπαρξη αμμωνίας... Φυσικά και εύχομαι να μην είναι αυτό το πρόβλημα, αλλά αν δεν έχεις κάνει κάποια μέτρηση δες με ένα ανάλογο υγρό τεστ το νερό σου. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερων.θα κανω τις ενεργειες που ειπατε και θα σας πω τα αποτελεσματα.θα προσπαθησω να βαλω και καποιες φοτωγραφιες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...