Jump to content

Νεος σε αφρικανες με πολλες απορροιες !!!!!!!!!!!!!


rOUSSAkS

Recommended Posts

Παιδια ευχαριστω πολυ για ολα ! Το σχεδιο Μαλαουι θα παρει αναβολη μεχρι την μετακομιση !!! Μεχρι τοτε εχω χρονο να διαβασω ψαξω και σχεδιασο το ενυδρειο μου! ! ! Ευχαριστω και παλι ολους σας! :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ για ολα ! Το σχεδιο Μαλαουι θα παρει αναβολη μεχρι την μετακομιση !!! Μεχρι τοτε εχω χρονο να διαβασω ψαξω και σχεδιασο το ενυδρειο μου! ! ! Ευχαριστω και παλι ολους σας! :(:hysterical::thumbup::D:D

Την καλύτερη δουλειά έκανες.

Κάτσε, σκέψου, διάβασε και με μεράκι θα αποκτήσεις ένα στολίδι στο νέο σου σπίτι. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μια ιδεα απορροια που μου ηρθε μολις , εαν παρω σωληνα αδρευτικη και την βαλω μες στο ενυδρειο θα εχω προβλημα ! ?Ξερετε αν κανουν ?ελπιζω πως ναι γιατι απο εκει πινουμε νερο!!!!! Πλιζ απαντηστε γιατι η αλλαγη ναι μεν αναβληθηκε αλλα η προετοιμασια οχι!

Link to comment
Share on other sites

Αφου πινετε νερο απο εκει δεν υπαρχει προβλημα να το χρησιμοποιησεις στο ενυδρειο. Αρκει η σωληνα να μην εχει περασει απο καμια περιεργη χρηση. Τι θελεις να κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Αφου πινετε νερο απο εκει δεν υπαρχει προβλημα να το χρησιμοποιησεις στο ενυδρειο. Αρκει η σωληνα να μην εχει περασει απο καμια περιεργη χρηση. Τι θελεις να κανεις?

Κοιτα σκεφτομαι να κανω κρυψωνες με τις σωληνες και να της καλυβω απεξω ! κατι σαν της σπηλιες για γαριδες ! απλα πιο ομορφο ... οχι η σωληνες θα αγοραστουν καινουργιες!

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι να μην χρησιμοποιησεις κατι αλλο περα απο φυσικα υλικα μεσα στο ενυδρειο. Ακομα και 100% ασφαλεις εαν ειναι μπορει να εχεις τραυματισμους απο τις ακμες. Ξεχωριστα που δεν νομιζω οτι ειναι και απολυτη αναγκη για κατι τετοιο. Μια χαρα κρυψωνες βγαινουν και με τις πετρες. Επισης ειναι και το αισθητικο του θεματος. Λες βεβαια οτι δεν θα φαινονται, αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι να μην χρησιμοποιησεις κατι αλλο περα απο φυσικα υλικα μεσα στο ενυδρειο. Ακομα και 100% ασφαλεις εαν ειναι μπορει να εχεις τραυματισμους απο τις ακμες. Ξεχωριστα που δεν νομιζω οτι ειναι και απολυτη αναγκη για κατι τετοιο. Μια χαρα κρυψωνες βγαινουν και με τις πετρες. Επισης ειναι και το αισθητικο του θεματος. Λες βεβαια οτι δεν θα φαινονται, αλλα...

Να σου πω διαβαζα για τα μουλτι το σκεφτηκα αλλα τωρα ειδα οτι δεν θελουν πετρες πολλες αλλα κοχυλια και πολυ αμμο! ..υπαρχει περιπτωση να παρω ενα 100 και θα θελα να τα βαλω μεσα το μαλαουι αργοτερα στο μεγαλο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιανω ακριβως τι γραφεις. Αν θες γινε λιγο πιο σαφης..

Λοιπον διαβασα για τα Neolamprologus multifasciatus και νομιζα στην αρχη οτι θελουν πολλες πετρες για κρυψωνες και γι αυτο εκανα την ερωτηση με τις σωληνες.Μετα ομως διαβαζοντας την παρουσιαση καταλαβα οτι δεν εχει στο περιββαλοντους πετρες αλλα νεκρα κοχυλια.

στο τελος λεω οτι θα φιλοξενιθουν σε 100 λιτρα . Εχεις δικιο πρεπει να γινομαι πιο σαφεις .

Σορρυ!

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι!

Στα 100 λιτρα τα multi ειναι μια χαρα, αλλα αν παραπανω γραφεις οτι θα βαλεις τα multi με Mbuna στο μεγαλο σου ενυδρειο αργοτερα, αυτο ειναι λαθος. Δεν συνδιαζουμε ψαρια απο διαφοτερικους βιοτοπους με διαφορετικες διατροφικες συνηθειες. Ξεχωριστα που τα multi σε τετοια περιπτωση θα ειναι συνεχως στο κυνηγι απο τα μεγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι!

Στα 100 λιτρα τα multi ειναι μια χαρα, αλλα αν παραπανω γραφεις οτι θα βαλεις τα multi με Mbuna στο μεγαλο σου ενυδρειο αργοτερα, αυτο ειναι λαθος. Δεν συνδιαζουμε ψαρια απο διαφοτερικους βιοτοπους με διαφορετικες διατροφικες συνηθειες. Ξεχωριστα που τα multi σε τετοια περιπτωση θα ειναι συνεχως στο κυνηγι απο τα μεγαλα.

Οχι αυτο ξεχασα να το αναφερω θα μπουν σε ενα 100 μονο δικο τους !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...