Jump to content

Βιοτοπος αγγελοψαρων


DISCUS

Recommended Posts

Παιδια εχει κανεις καμια φωτογραφια απο βιοτοπικο ενυδρειο ή ακομα καλυτερα απο τον βιοτοπο των αγγελοψαρων;

Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ο καθε ένας προσπαθεί να αποδώσει και με διαφορετικό τρόπο τα βυθισμένα δένδρα του Αμαζονίου, προσωπικά μου αρέσει πολύ αυτό:

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Ο καθε ένας προσπαθεί να αποδώσει και με διαφορετικό τρόπο τα βυθισμένα δένδρα του Αμαζονίου, προσωπικά μου αρέσει πολύ αυτό:

απλα τελειο.... :(:hysterical::thumbup::D:D:thumbup::gun:

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια μπορείς να χρησιμοποιήσεις και φυτά αφού οι θερμοκρασίες δεν είναι τόσο υψηλές όπως στα βιοτοπικά δίσκων, όπως πχ ο κύριος Amano :(:

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια μπορείς να χρησιμοποιήσεις και φυτά αφού οι θερμοκρασίες δεν είναι τόσο υψηλές όπως στα βιοτοπικά δίσκων, όπως πχ ο κύριος Amano :(:

ονειρο.............. :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Έεεετσιιιι... γιατί πολλοί δισκάδες έχουν μαζευτεί τελευταία και έχουν ριχτεί τα σκαλαράκια... :(

εμενα προσωπικα φιλε γιωργο δεν μαρεσουν οι δισκοι τα θεωρο βαρετα ψαρια αλλα γνωμη ειναι αυτη

Link to comment
Share on other sites

εγω απο την αλλη εχω και τα 2 ειδη.κατεμε οι δισκοι δεν παιζονται χωρις να σημαινει οτι δεν μου αρεσουν τα σκαλαρια.βαλε αρκετο ξυλο .τα βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παληκαρια σε ενα rio 300 ποσα σκαλαρια μπορουμε να βαλουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αν υπολογίσεις ότι καθαρά θα έχεις 250 τότε 5 σκαλάρια όχι αλτουμ όμως

Link to comment
Share on other sites

Αν υπολογίσεις ότι καθαρά θα έχεις 250 τότε 5 σκαλάρια όχι αλτουμ όμως

αν οχι altum τοτε ποια σκαλαρια μπορεις να βαλεις?

Link to comment
Share on other sites

P. scalare που είναι το κοινό σκαλάρι, αλλά πες μου κάτι, έχεις βρει P. altum ή P. scalare "altum"? :wub:

Link to comment
Share on other sites

εχω στο μυαλο μου να φτιαξω ενα βιοτοπικο με σκαλαρια!ποια ειναι η διαφορα μεταξυ P. altum κ P. scalare "altum"?

κ αν ειναι ευκολο καμια φωτο!!!!

Έγινε επεξεργασία - christos7
Link to comment
Share on other sites

Το P. scalare "altum" είναι ποικιλία σκαλαριού που μοιάζει με το P. altum.

Η χώρα στην οποία υπάρχουν τα altum έχει σταματήσει τις εξαγωγές εδώ και χρόνια και δεν περνάει μύγα, επίσης είναι δύσκολο στην εκτροφή του (ελλάχιστες και ανεξακρίβωτες αναφορές μόνο) και έτσι δεν υπάρχει και από εκτροφείς, μόνο άγριο, αυτό το έχει αναφέρει και ο Bleher που το ξέρει από πρώτο χέρι, οπότε ότι σου πουλάνε για altum είναι scalare "altum". :wub:

Link to comment
Share on other sites

το scalare "altum" ειναι αυτο?

scalare1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

το scalare "altum" ειναι αυτο?

scalare1.th.jpg

Οχι αυτα δεν ειναι καθαρα altum!Τα γνησια ειναι αυτα που εχει απ'εξω η συσκευασια του Εκτοζον δληαδη αυτα:

http://www.tropicalfishandaquariums.com/An...lfishPhoto3.asp

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο :P !!!Αν βαλεις και κανενα εχινοδορο για πρασινο οπου υπαρχουν στον βιοτοποτους των σκαλαριων και μειωσεις λιγο και τον φωτισμο θα ειναι σουπερ πιστευω!!!Επισης ισως να εβαζες και καμια ριζα ακομα!!!Ολα αυτα ειναι προσωπικες αποψεις του καθενος βεβαια!Οπως αρεσει σε σενα πανω απο ολα :wub: !Αληθεια τη ριζα δεξια που την στερεωσες?

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι εισαι σε καλό δρομό!

Ανέβασε την εξαγωγη του φιλτρου σου να μην φαινεται τόσο στο μάτι..

Πρόσθεσε ξερα φίλα ή και πεσμένα ξύλα στο βυθό και ίσως καποια φυτα επιφανειας!

ρείξε και μια ματια στο δικο μου μήπως πάρεις καμια ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο :ninja: !!!Αν βαλεις και κανενα εχινοδορο για πρασινο οπου υπαρχουν στον βιοτοποτους των σκαλαριων και μειωσεις λιγο και τον φωτισμο θα ειναι σουπερ πιστευω!!!Επισης ισως να εβαζες και καμια ριζα ακομα!!!Ολα αυτα ειναι προσωπικες αποψεις του καθενος βεβαια!Οπως αρεσει σε σενα πανω απο ολα :P !Αληθεια τη ριζα δεξια που την στερεωσες?

Ειχα βαλει φυτα επιφανειας αλλα δεν αντεξαν, δε ξερω αν θα αντεξει ο εχινοδορος και γι'αυτο δεν εχω βαλει ακομα.

Το φωτισμο κομα δε ξερω πως να τον μειωσω, το ψαχνω, οσο για τις ριζες απλα δεν εχω βρει καποιες να μου αρεσουν γι'αυτο δεν εχω βαλει ακομα....

Η ριζα ειναι δεμενη πανω σε μια κοντρα που εχει το καπακι με λεπτο συρμα!!!

Ολες οι αποψεις καλοδεχουμενες :wub:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...