Jump to content

Ποια ψαρια ειναι ζωοτόκα;


alkis13

Recommended Posts

Επειδη εχω αρχισει να τρελενομαι με το hobby θα ηθελα αν γινεται μια λιστα απο ψαρια που ειναι ζωοτοκα και πια απο αυτα μπορουν να συνυπάρξουν;

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλησπέρα!!! :(

Μερικά ζωοτόκα είναι:τα γκάππυ,τα πλάτυ,οι ξιφοφόροι και τα μόλλυ...

Για περισσότερες πληροφορίες θα μπορούσες να διαβάσεις

εδώ!...

Επηδεί είχα και εγώ παλαιότερα ζωοτότα και πιο συγκεκριμένα είχα γκάππυ,θα σου πρότεινα να βάλεις μόνο ένα είδος...Και αυτό γιατί γεννάνε πάρα πολύ και δεν θα ξέρεις τι να τα κάνεις τα ψαράκια σε λίγους μήνες με τόσα κουνελό-είδη... :hysterical::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα τα ζωοτοκα ειναι καρπερα :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Τα ζωοτοκα ειναι σαν τα κουνελια και κυριως τα γκαπυ που γεννανε και σε ποιο συντομο χρονικο διαστημα αλλα οπως εχουμε πει καλο ειναι τα ζωοτοκα να ειναι μονα τους και να μην τα μπερδευουμαι με αλλα ψαρια

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο σου ποσα λιτρα ειπαμε ειναι γιατι ξεχασα.?υπαρχουν καποια ψαρακια που μπορουν να συμβιωσουν με τα γκαπυ γενικα με τα ζωοτοκα.

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο σου ποσα λιτρα ειπαμε ειναι γιατι ξεχασα.?υπαρχουν καποια ψαρακια που μπορουν να συμβιωσουν με τα γκαπυ γενικα με τα ζωοτοκα.

60lt φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Θες να μας πεις τι ειδη ψαριων εχεις μεσα και ποσο καιρο ειναι στρωμενο το ενυδρειο σου;

Link to comment
Share on other sites

Θες να μας πεις τι ειδη ψαριων εχεις μεσα και ποσο καιρο ειναι στρωμενο το ενυδρειο σου;

Το ενυδρειο δουλευει 1 βδομαδα +...

3 guppy

2 black molly

1 platy ballon

1 Macropodus opercularis (Paradise fish)

1 μικρο τιγρακι

1 red gurami (θα φυγει αυτο κατα πασα πιθανοτητα)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν προλαβαινεις να τα δεις γιατι γινονται μεζεδακια μ αυτον τον συνδιασμο που εχεις

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν προλαβαινεις να τα δεις γιατι γινονται μεζεδακια μ αυτον τον συνδιασμο που εχεις

Να δω πια; Τα νεογνα; Μαλλον λιγο ακυρο γιατι ακομα κανενα δεν γενησε αν γενησει καποιο θα το βαλω σε γενηστρα και μετα βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις φωτο απ τα ζωοτοκα σου ;

Link to comment
Share on other sites

Οκ περιμενουμε

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους τις ανεβασα...και εκανα και μετρησεις:

ΝΟ3 0-0,5

ΝΗ3 σε λιγο

Ορίστε το link -> http://alkismagas.googlepages.com/imageeeees

Ειναι 3 θηλυκά guppy k 1 black molly.

Περιμενω σχολια! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Το κόκκινο χαλίκι απο τη στιγμή που ειναι ενυδρειακο και αρέσει ςτον ιδιοκτήτη του ενυδρείου , δεν μας απασχολεί φίλε xatzideca .

Με το συνδυασμό των ψαριών θα πρέπει να βοηθήσουμε τον alkis13 .

ΝΗ3 σε λιγο

Περιμένουμε !

Link to comment
Share on other sites

Tα μπλακ μολλυ δεν μπορω να τα δω ειναι πολυ θολη η εικονα

Τωρα σου ειπα και σ αλλο τοπικ πως θα πρεπει να φυγουν το γκουραμι, παραδεισιο, τιγρακι και να αφησεις 1 αρσεινο γκαπυ με 2-3 θηλυκες και τπτ αλλο δεν εχεις λιτρα

Έγινε επεξεργασία - GIN
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με gin ΣΤΑΜΑΤΗ ξερεις πολυ καλα οτι αυτα τα χρωματα στρεσαρουν τα ψαρακια και αν βουτηξεις σε καποια θαλλασσα η λιμνη η ποταμι δεν νομιζω ν α βρεις ροζ χαλικι η κοκκινο .

ευχαριστω,.

Link to comment
Share on other sites

Κοκκινο ειναι το χαλικι.

Η αμμωνια χτες ηταν σε υψηλά επιπεδα ~5 και προχωρησα σε αλλαγη νερου...αλλα ακομη την ιδια μυρωδια εχει οποτε θα προχωρησω σε αλλαγη 50%..

Link to comment
Share on other sites

Κανε οσο μπορεις παραπανω αλλαγη νερου και πες μας

Link to comment
Share on other sites

Κανω συνεχεια αλλαγες νερου...η αμμωνια ειναι σε επιπεδα κατω του 1 και παλευω για το καλυτερο...που θα παει...;δεν θα μου κατσει;θα του πω εγω :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι, ετσι παντα θετικη σκεψη . Ολα θα πανε καλα

Περιμενουμε νεα σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η αμμωνία είναι σταθερα αναμεσα στο 0,6-1....Δεν λεει να γινει 0 :bowdown: Παντος τωρα που μετρησα περιμενα 5...:bowdown:

Και το νερο ακομα μυριζει.

Να κανω αλλαγες νερου;

Ειναι καλυτερο να κανω 20%ω ή 40%?Γτ εχω μια υποψια οτι αν αλλαζω πολυ το νερο δεν αφηνω να γινει δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...