Jump to content

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΟΟ?!?!!


Recommended Posts

Το ενυδρειο τρεχει 3 μερες μαζι με την σημερινη! φωτο ανεβαινει σε 2 λεπτα....Υπαρχει κ τωρα στην ιδια κατηγορια στο θεμα που γραφω "Ερωτησεις σχετικα με Co2..."

Τα ξυλα λοιπον εχουν πιασει μια λευκη σαν μουχλα να το πω?! δεν ξερω! Τα φωτα σας παρακαλω!! το βγαζω-το βραζω?! τι κανω?! γιατι?! τι ειναι αυτο?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Το αφηνεις να κανει τον κυκλο του και φευγει μονο του...

Αν μιλαμε για τον γνωστο μυκητα θα ασπρισει ...θα κοκκινησει και θα σε αποχαιρετησει σιγα-σιγα...

Link to comment
Share on other sites

πφφφφφ......μου εφυγε μεγαλο βαρος τωρα!

Ακομα δεν το εστεισα,προβληματα ?! λεω κ εγω..!! :( μισο να ανεβασω κ τις φωτογραφιες για να ξερουν κ οι υπολοιποι για τι λεμε...

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου φιλος!!! :hysterical::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι μαλλον δεν τρεχει ετσι?!?!

Αν και δεν το έχω δει να εξαπλώνεται σε φυτά, θεωρώ πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Παρακολούθησέ το αν μεγαλώνει και αν συνεχίσει να εξαπλώνεται και μας ενημερώνεις :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ακομα! γιατι ρωτας ομως?!

Γιατι αν βαλεις π.χ γκαπυ η ξιφοφορους, τα ξυλα καλο ειναι να μην μπουν.- :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Γκαπυ δεν θα βαλω γιατι εχω στα 120 λιτρα... :bowdown:

Ο μυκητας εχει εξαπλωθει ΠΑΝΤΟΥ!!! σε φυτα-τζαμια-κ φυσικα στα ξυλα απο οπου αρχησε!! με μια πρωτη ματια δεν βλεπεις πολλα.... αλλα ειναι παντου! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Γκαπυ δεν θα βαλω γιατι εχω στα 120 λιτρα... :bowdown:

Ο μυκητας εχει εξαπλωθει ΠΑΝΤΟΥ!!! σε φυτα-τζαμια-κ φυσικα στα ξυλα απο οπου αρχησε!! με μια πρωτη ματια δεν βλεπεις πολλα.... αλλα ειναι παντου! :bowdown:

αν θυμαμαι καλα πριν 3 χρονια που ξεκινησα το δικο μου ειχα το ιδιο στο στρωσιμο αλλα με το που μπηκε το πρωτο pleco τα ''σκισε'' , μιλαμε για τρελες μασες

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και γω το χα αυτό αλλά σε φυτό δεν μου πήγε ποτέ, ούτε καν πάνω στην riccia που ήταν πάνω στο ξύλο που πρωτοάρχισε να βγαίνει ο μύκητας, μήπως αυτό πάνω στα φυτά είναι άλγη τριχοειδής ή κάτι τέτοιο;

Το ενυδρείο είναι στο στρώσιμο;

Link to comment
Share on other sites

Παραμεγαλωνει αυτο το πραγμα !!! εχει πιασει κ το ενα τζαμι φουλ.....σιγουρα να μην ανησυχω?! κ αν οχι,ποσες μερες θα το βλεπω στο ενυδρειο μου?!?!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τοσα ενυδρεια, πρωτη φορα το βλεπεις; :bowdown: Η λεξη υπομονη ειναι βασικη στο χομπυ μας.- :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καμιά μέτρηση έχεις κάνει στο νερό σου τώρα που έχει περάσει περίπου μία εβδομάδα και αν ναί τί μετρήσεις έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

οπως το ειπες φιλε μου!! 5 ενυδρεια ειχα(τωρα 3) κ δεν το ειχα δει! πρωτη φορα βαζω ξυλα σε ενυδρειο...!! γιαυτο...

Μετρησεις εκανα 3-4 μερα κ οι τιμες σε No2,No3,NH3/4 ηταν -σχεδον- μηδενικες....αλλα τωρα που μου το ειπες, ειναι καιρος για ενα δευτερο δειγμα !! ανεβαζω μετρησεις εντως της ωρας!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μεσα 2 apple snails κ μου φαινεται οτι εχουν πεσει με την μουρη στην μασα!?!?!?!? αν ειναι ετσι να παρω αλλα 4-5 προσορινα!!!! :bowdown: (τα φυτα δεν τα τρωνε ετσι?!?!) παντως ειναι μεσα στον μυκητα κ μοιαζει να τον τρωνε ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις τρια ενυδρεια παλια γιατι δεν μπολιαζεις το νεο απο τα παλια;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...