Jump to content

φίλτρο α/ο


Recommended Posts

έχω το osmowater 36 της prodac και το λειτουργώ καιρό χωρίς πρόβλημα απλά άλλαξα τώρα φίλτρο (κάθε 6 μήνες προτείνει ο κατασκευαστής αλλαγή) και γράφει οτι από τη στιγμή που θα χρησιμοποιηθεί θα πρέπει να παραμένει υγρό.

Αν ξέρει κάποιος να μου πεί τι εννοεί υγρό γιατί σε πετσοπ δεν έβγαλα άκρη?

Link to comment
Share on other sites

έχω το osmowater 36 της prodac και το λειτουργώ καιρό χωρίς πρόβλημα απλά άλλαξα τώρα φίλτρο (κάθε 6 μήνες προτείνει ο κατασκευαστής αλλαγή) και γράφει οτι από τη στιγμή που θα χρησιμοποιηθεί θα πρέπει να παραμένει υγρό.

Αν ξέρει κάποιος να μου πεί τι εννοεί υγρό γιατί σε πετσοπ δεν έβγαλα άκρη?

Απλά πρέπει να μην στεγνώσει η μεμβράνη από τη στιγμή που θα βραχεί την πρώτη φορά γιατί θα ξεραθεί και θα καταστραφεί. Φρόντισε μέσα στην "μπουκάλα" της μεμβράνης να έχει πάντα νερό!

Link to comment
Share on other sites

Οκ... Αυτό θα το πετύχω φαντάζομαιαν στη διάταξη μετά τη λειτουργία κλείσω ολα τα στόμια εγκλωβίζοντας νερό μέσα στα φίλτρα(προφανώς)...

Link to comment
Share on other sites

Οκ... Αυτό θα το πετύχω φαντάζομαιαν στη διάταξη μετά τη λειτουργία κλείσω ολα τα στόμια εγκλωβίζοντας νερό μέσα στα φίλτρα(προφανώς)...

απλως αρκει κλεινοντας τη βρυση να μην βγαλεις (για καποιο λογο) εξω την μεμβρανη και στεγνωσει.ετσι κι αλλιως το νερο δεν φευγει.παραμενει εγκλωβισμενο μεσα στα φυσιγγια...
Link to comment
Share on other sites

απλως αρκει κλεινοντας τη βρυση να μην βγαλεις (για καποιο λογο) εξω την μεμβρανη και στεγνωσει.ετσι κι αλλιως το νερο δεν φευγει.παραμενει εγκλωβισμενο μεσα στα φυσιγγια...

Αυτό προυποθέτει πως έχεις τοποθετημένο το όλο σύστημα σε οριζόντια διάταξη και όχι κάθετα!!! Δηλαδή οι μπουκάλες να είναι παράλληλα με το δάπεδο!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...